Windows 8'den Windows 8.1'e yükseltme sorunu 0x80240031

Mehmet AT

Kilopat
Bilgisayarım Samsung np350v5c-s0ktr model laptop. Windows 8 kurulu olarak geldi. Recovery yaptım Windows 8 kuruldu ve Windows 8.1'e yükseltmek istiyorum.

Önce mağaza yükseltebilmem için Windows Update içindeki tüm güncelleştirmeleri kurmamı istedi. Hepsini kurdum fakat KB2920189 güncellemesi kurulurken 0x80f0922 hatası veriyor. Ama mağazada Windows 8.1 güncellenebilir durumda görünüyor.
Mağaza indirmeye başlayınca güncelleme %50'ye geldiğinde 0x80240031 hatası veriyor. [Çözüldü] Win 8.1 günceleştirme hatası 0x80240031 başlığını inceledim fakat yine sonuç aynı.

Ayrıca Windows 10'a da yükseltmeye çalıştım fakat o da indirme veya yükleme esnasında hata veriyor.

Sorunun KB2920189 güncellemesinde olduğunu düşünüyorum ama araştırıp bulduğum çözümler işe yaramadı. Şimdi sizlerin çözümünü bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aklımda çözüm olarak sadece temiz kurulum vardı ama bu sorunu aşıp güncelleme ile halletmeyi düşünüyordum, olmadı. Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı