Windows 8'e geçeceğim.

Raşit Gönenç

Kilopat
Makaleler
113
Yer
Bucak-Burdur
Daha fazla  
Meslek
Online İngilizce Öğretmeni
Selam arkadaşlar. Ben Windows 8'e geçeceğim, ancak oyunlarda uyumluluk sorunu olabilir diye tereddütteyim. Windows 8'e geçenlerden ricam oyunlarda bir farklılık var mı ? Yoksa Windows 7'de oyunlar nasıl çalışıyorsa 8'de de aynı mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun performansını benim bizzat deneme fırsatım olmadı. Sadece PES 2013 demo'yu denedim ve birazdan Just Cause 2 demo'ya bakacağım. Ama barındırdığı teknolojiler ile Windows 8'in oyun performansı daha yüksek. Game Booster programının yaptığı bellek, DWM ve arka plan hizmetleri optimizasyonu yapıyor, oyun moduna alıyor PC'yi. Ayrıca DirectX 11.1 destekliyor Windows 8, gerçi DirectX 11.1 SP2 ile Windows 7'de de olacaktır büyük ihtimal.

Uyumluluk yönünden hiç sıkıntın olmasın oyunlar çalışır mı uyumsuz olur mu diye çünkü; Windows 7 neyse Windows 8'de o uyumluluk yönünden ;)

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun performanısnı benim bizzat deneme fırsatım olmadı. Sadece PES 2013 demo'yu denedim ve birazdan Just Cause 2 demo'ya bakacağım. Ama barındırdığı teknolojiler ile Windows 8'in oyun performansı daha yüksek. Game Booster programının yaptığı bellek, DWM ve arka plan hizmetleri optmizasyonu yapıyor, oyun moduna alıyor PC'yi. Ayrıca DirectX 11.1 destekliyor Windows 8, gerçi DirectX 11.1 SP2 ile Windows 7'de de olacaktır büyük ihtimal.

Uyumluluk yönünden hiç sıkıntın olmasın oyunlar çalışır mı uyumsuz olur mu diye çünkü; Windows 7 neyse Windows 8'de o uyumluluk yönünden ;)

Peki İnternet'e sızmış bir RTM sürümüne güncelleme geliyor mu Windows tarafından ?

Yükseltme seçeneği mevcut ama önermem Kaan. Temiz kurulum yap bence...

Ya yapmasına yaparım da, İnternet 1 mbps şimdi 2 saat League Of Legends Patch atacak... Driver'lar konusuna girmeyeyim bile. :D

Zaten PC'yi benden başka kullanan yok o yüzden Windows 7'im temiz şuan ben indireyim şu 2.95'lik sürümü o zaman. :D

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı