Windows 8'i windows 8.1 Pro'ya çevirmek

'Windows 8.1' bölümünde madmax tarafından 8 Aralık 2013 tarihinde başlatılan konu.

1. madmax

madmax Centipat

Beğenileri:
    2
    Selam arkadaşlar, benim lisanslı Windows 8 im bulunmakta ama bunu Windows 8.1 pro nasıl yapabilirim? Daha doğrusu orjinal win8.1 pro indirmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

2. Berke Kan

Berke Kan Decapat

Beğenileri:
    1.216
  3. IQRI

IQRI Ziyaretçi

4. madmax

madmax Centipat

Beğenileri:
    2
    Yardım için teşşekkürler ama ilk yaptığım şey zaten forumu incelemek , indirmeyi denemek oldu ama indirmeyi başaramadığım gibi yandex indi ve heryere yapıştı , sonrasında yardım istedim. Sonuç olarak diyorsunuz ki sadece 8,1 e yükseltme yapabiliriz. Peki yükseltme yapılan win 8,1 ile win 8,1 pro arasında hiçbir fark yokmudur.

5. IQRI

IQRI Ziyaretçi

Senin aradığın farklardan yok.

6. Berke Kan

Berke Kan Decapat

Beğenileri:
    1.216
  7. madmax

madmax Centipat

Beğenileri:
    2
    Sonuç olarak sadec win. 8,1 yükseltme yapabilirim. Peki son soru olarak bende DVD ye yazdırdığım win. 8 im var ama ben win. 8,1 DVD yazdırmak istiyorum , her formatta yükseltme ile uğraşmak istemiyorum , nerden indirip yazdırmam gerekiyor , yardım ederseniz sevinirim ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

8. IQRI

IQRI Ziyaretçi

Yukarda verdim linkleri? Win8 lisansı W8.1 format sonrası geçersiz kalır. O yüzden yükseltme sonrası W8.1 lisansını kaydetmelisin.

1 kişi bunu beğendi.
  9. madmax

madmax Centipat

Beğenileri:
    2
    Anladığım kadarıyla linklerden win 8,1 i indireceğim , DVD ye yada USB ye yükleyip kurulum yapacağım , sonra orjinal lisansım değişecek ve onu kaydetmem gerekecek doğrumu anladım. EK olarak linkleri IDM ile indirebilirmiyim IDM yakalamadı indirmeyi denediğimde.

10. IQRI

IQRI Ziyaretçi

Hayır doğru anlamadın. Win 8 kurulu makineni önce Windows Mağaza'dan W8.1'e ya da ISO yükseltme W8.1 dosyasıyla yapmalısın. Format değil. Yükseltme işlemi sonrası orjinal işletim sistemi W8.1 Yeni lisansını kaydetmelisin. İlerde normal kurulum (format) yaptığında o kaydettiğin Lisansı kullanacaksın, tekrar tekrar yükseltme işlemlerini yapmak zorunda kalmayacaksın. Tabi bu herzaman geçerli olmayacak o zaman da Microsoft Türkiye'yi arayıp durumunu anlatıp etkinleştirme talep edeceksin.

1 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş