Windows anakart logosundan sonra siyah ekranda çok bekletiyor

Toprakkkk23

Hectopat
Arkadaşlar merhaba son 1.5 aydır bilgisayarımda ciddi bir yavaşlık var ve PC eski açılış hızına göre çok yavaş şimdi ilk sorunum şu bilgisayarı açtığımda Gigabyte anakart logosunu görüyorum ve daha sonra yaklaşık 40 - 45 saniye bekliyorum ve PC açılıyor Windows SSD'ye kurulu eskiden açılış hızı 10 - 15 saniye arasındaydı bunlara karşılık birkaç konu okudum ve HD Tune Pro ile tarama yaptım ve 3 tane kırmızı çıktı yani sanırım bad sector oluyor ve bu olayın neden olduğunu bilmiyorum ayrıca şöylede bir sorun var 1.5 ay önce CPU'dan bir cızırtı sesi geliyordu fandan (hala geliyor) o zamandan beri bu siyah ekran olayıyla karşılaşıyorum işlemci AMD Ryzen 5 3600 sizce sorun termal macundan vs olabilir mi LoL gibi oyunlarda bile arkada Core Temp'i açık bırakıyorum ve 70 - 73 derecelere kadar çıktığı oluyor CPU'nun bu CPU sıkıntısını ve bad sectorleri nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Peki bir şey daha soracağım Windows ayarlarda "kurtarma" bölümünde bulunan bu bilgisayarı sıfırla ayarlarıyla uygulamalar gitmeden format atsam da bir faydası olur mu yoksa bahsettiğiniz format, uygulamaları silip temiz bir format atmak mı?

Ben uygulamadan yapmıyorum Windows'un kendi içindeki yerden yapıyorum ama eksi yanı var mı bilmiyorum daha bu konuya hakim olan biri ile konuşmanızı isterim

Yeni konular

Geri
Yukarı