Çözüldü Windows Arama Bölümü Çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eray Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Yarım saat önce format attım. Klavyem her yerde çalışıyor sorun yok. Windows 10 güncel ve orijinal. (Home sl) yaptığım tek şey Office yüklemek. Başka bir şey yapmadım. Office'yi yükledikten sonra arama kısmı gitti. Çalışmıyor yani. Başlat'ı açıyorum, bastığım harfler çıkmıyor. Görev yöneticisinden görevi sonlandır yapmayı da denedim. Birkaç defa yeniden başlattım... Çözemedim.

Çözüm
Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
Regeditten bu konuma gidip yeni bir dize değeri oluşturun ve adını ctfmon.exe koyun ve arkadaşın yazdığı değeri verin.
1613047433255.png
Şuraya sağ tık

1613047446838.png

Şu kısmı kontrol et istersen.

Wİndows+R basıp gelen pencereye şunu yapıştırın:
[CODE title="Kod"]C:\Windows\System32\ctfmon.exe[/CODE]
Tamam'a basın ve arama yapmayı tekrar deneyin. Aynı sorun için denemediğim yol kalmamıştı, format bile atmıştım tekrardan olmuştu ve bunu yapınca geçti.

Windows+r basıp gelen pencereye şunu yapıştırın:
Tamam'a basın ve arama yapmayı tekrar deneyin. Aynı sorun için denemediğim yol kalmamıştı, format atmıştım tekrardan olmuştu ve bunu yapınca geçti.

Bunu çalıştıra yazarsanız kapatıp açınca tekrar yazmanız gerek.

Wİndows+R basıp gelen pencereye şunu yapıştırın:
Tamam'a basın ve arama yapmayı tekrar deneyin. Aynı sorun için denemediğim yol kalmamıştı, format bile atmıştım tekrardan olmuştu ve bunu yapınca geçti.
Bu bir işe yaramazsa, dün aynı konuya yazdığım cevaba bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı