Windows Başlangıç Hızını Artırmak

ForAnAngeL

Gigapat
Katkıda Bulunan
Yer
Hell
İlk topladığım zaman sanki daha hızlı açılıyordu. Açılışı nasıl hızlandırabilirim? İmzamdaki SSD'yi kullanıyorum.

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Yer
İstanbul
Başlat > Bilgisayar > C > Sağ Tık> Özellikler > Diski Temizle

Başlat > Bilgisayar'a Sağ Tık > Özellikler > Gelişmiş Sistem Ayarları > Sistem Koruması > Sistem Geri Yükleme > Kapat

KS
ForAnAngeL

ForAnAngeL

Gigapat
Katkıda Bulunan
Yer
Hell
Arada sırada disk temizleme yapıp gölgeleri temizliyorum ama geri yüklemeyi kapatmadım. Ayrıca 2 tane oyun yüklü.

M

Mr_YAMYAM

Ziyaretçi
AHCI (Advantec Host Control Interface)
Windows 7 yi kurarken sürücü kur seçeneğinden AHCI sürücülerini kurarsan sistem AHCI modda çalışacaktır. Böylece disk performansında ciddi artışlar görülecektir.

KS
ForAnAngeL

ForAnAngeL

Gigapat
Katkıda Bulunan
Yer
Hell
O zaman onu format atacağım zaman yapayım. Şimdilik yapmam gereken başka bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

uzalan

Kilopat
Yer
kartepe
AHCI (Advantec Host Control Interface)
Windows 7 yi kurarken sürücü kur seçeneğinden AHCI sürücülerini kurarsan sistem AHCI modda çalışacaktır. Böylece disk performansında ciddi artışlar görülecektir.

Daha ayrıntılı anlatır mısın?

M

Mr_YAMYAM

Ziyaretçi
Disk temizliği ve defrag. Ancak SSD teknolojisinde defrag sadece 1 kere yapılması gereklidir. Üreticiler sistem kurulurken sadece 1 kez yapılmasını önermektedir.

- - - Güncellendi - - -

Daha ayrıntılı anlatırmısın?
AHCI sürücüleri, anakart sürücü CD'sinde bulunmaktadır. Yönergeleri izleyerek ya da anakartın resmi sitesinden AHCI sürücüleri indirilerek bir flash sürücüye ya da CD ye atılır. Windows 7 nin kurulumu esnasında, sürücü yükle seçeneği seçilerek AHCI sürücülerinin bulunduğu meteryal yönergede belirtilir ve bu sürücüler kurulur.

Uploaded with ImageShack.us

Her ne kadar windows 7 de sürücülerin tanınmış olduğu söylense de, ben anakartın kendi CD'sinden kurulmasında daha performans almışımdır.

KS
ForAnAngeL

ForAnAngeL

Gigapat
Katkıda Bulunan
Yer
Hell
Disk temizliği ve defrag. Ancak SSD teknolojisinde defrag sadece 1 kere yapılması gereklidir. Üreticiler sistem kurulurken sadece 1 kez yapılmasını önermektedir.

- - - Güncellendi - - -

AHCI sürücüleri, anakart sürücü CD'sinde bulunmaktadır. Yönergeleri izleyerek ya da anakartın resmi sitesinden AHCI sürücüleri indirilerek bir flash sürücüye ya da CD ye atılır. Windows 7 nin kurulumu esnasında, sürücü yükle seçeneği seçilerek AHCI sürücülerinin bulunduğu meteryal yönergede belirtilir ve bu sürücüler kurulur.

Uploaded with ImageShack.us

Her ne kadar windows 7 de sürücülerin tanınmış olduğu söylense de, ben anakartın kendi CD'sinden kurulmasında daha performans almışımdır.

Defrag dediğiniz galiba disk birleştirme oluyor. Dogru mu?

Yukarı