Çözüldü Windows "belirtilen aygıta yola veya dosyaya erişemiyor" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Windows ve X tuşuna bas komut istemi yönetici ya da PowerShell yönetici yazana bas. Bu rehberi yap.

Yok açılmıyor orasıda.

@aokk bilgisayar açılırken sürekli F8 tuşuna bas ve güvenli mod girmeyi dene ya da Windows'un yeniden başlatma tuşuna Shift basılı tutarak bas. Tam olarak böyle miydi hatırlamıyorum, yanlış olabilir. Başlangıç onarmaya girebilirsen oradan düzeltebiliriz belki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda ki gibi format atıyordum şuan onu yapmak isteyince sorun çıktı diyor.

Directxi kurmadı hata verdi diğerlerinden de şu hatayı verdi.
Boyle format atilmaz. Buna sifirlama denir.

@aokk sakın verme bilgisayarciya. USB bellek alip atarsan daha ucuza gelir ve daha saglikli olur. Bilgisayarci crack isletim sistemi kurar, RAM'ini falan calabilir. Hiç guvenme bence. Yardimci oluruz format atmana.

Son düzenleme:
Boyle format atilmaz. Buna sifirlama denir.

@aokk sakın verme bilgisayarciya. USB bellek alip atarsan daha ucuza gelir ve daha saglikli olur. Bilgisayarci crack isletim sistemi kurar, RAM'ini falan calabilir. Hiç guvenme bence. Yardimci oluruz format atmana.

USB bellek kaç GB olmalı ve zor mu bu format işi.

@aokk bilgisayar açılırken sürekli F8 tuşuna bas ve güvenli mod girmeyi dene ya da Windows'un yeniden başlatma tuşuna Shift basılı tutarak bas. Tam olarak böyle miydi hatırlamıyorum, yanlış olabilir. Başlangıç onarmaya girebilirsen oradan düzeltebiliriz belki.
Hocam diğer arkadaşın dediği format olayını deniyicem yapıcak bir şey yok.

USB bellek kaç GB olmalı ve zor mu bu format işi?

8 GB olması yeterlidir. Zor değildir.

• ISO dosyasını indiriyorsun. Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum
  • Rufus uygulamasını indiriyorsun. Rufus
  • USB'yi takıyorsun.
  • Rufus uygulamasını açıyorsun.
  • ISO dosyasını seçiyorsun "seç" kısmından.
  • Disk bölüm düzeni MBR veya GPT olarak seçeceksin, eski bilgisayarsa MBR seç. Anakartın UEFI destekliyorsa GPT olarak seçebilirsin.
  • Başlat tuşuna basıyorsun, sana verilerini silinebileceğini söylüyor. Tamam diyorsun.
  • USB belleğin içine ISO dosyan yazılmış olacak.
  • BIOS'a gir, boot menüsüne gir, USB belleği 1. sıraya al ve Save and exit yap.
  • Şimdi yükle bas.
  • Disk biçimlendirme ekranı gelince isteğe bağlı diskini biçimlendirerek temiz kurulum yapabilirsin, yeni disk oluşturabilirsin.
  • Windows dosyaları yüklenecek.
  • Dil, bölge ekranı gelecek.
  • Hepsini yaptıktan sonra masaüstü gelecek.

@202 @408157 içinde 200GB boş yer olan bir hard disk buldum olur mu?

Rufus'da açılmıyor şaka gibi sanırım yine bilgisayarcıya vereceğim bu RAM çalma dediğiniz olay fiziksel olarak çalmak mı?

Evet fiziksel.
Hard Disk'le olur mu bilmiyorum ama Rufus hard diske yazamaz.
Nerede yasiyorsunuz? Yakinsa yardim edebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı