Windows ''Belirtilen yol yok'' Hatası

SherlockkHolmes

Picopat
Daha fazla  
Bugün bilgisayarımı açtığımda ekteki gibi bir hatayla karşılaştım

Ekran Alıntısı.PNG

Bende hatadaki yolu takip edip bakmak istedim. Baktığımda hata veren .exe dosyasının hatada belirtilen yerde sapasağlam durduğunu gördüm.
Ekran görüntüsü 2021-04-22 175011.png

Sonra bunun klasör izninden kaynaklanabileceğini düşündüm ve izinleri kontrol edip hesaplara gerekli izinleri verdim(yanlış yapmış olabilirim, ekte görsel mevcut), fakat sorunum çözülmedi.
Ekran görüntüsü 2021-04-22 175500.png

Restart attığımda yine hata verdi. Klasörün içeriğine baktığımda bunun cortana'nın dosyaları olduğunu gördüm. Fakat sistem cortana'yı kaldırmama izin vermiyor.Bu sorunun çözümünü bilen varsa yardım edebilir mi? Şimdiden Teşekkürler :)

Not:Cmd üzerinden sfc/ scannow işe yaramadı
*WINDOWS 10 20H2 Güncel
*Windows Uygulamaları Güncel

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam görev yöneticisi>başlangıç>Cortana ya tıklayıp sağ alttan devre dışı bırak deyip dener misiniz tekrar?

Hocam görev yöneticisi>başlangıç>Cortana ya tıklayıp sağ alttan devre dışı bırak deyip dener misiniz tekrar?
Ona daha önce baktım. Maalesef başlangıç kısmında cortana yok.
Programlar kısmından cortanayi sıfırla ve onar yaptım. Cortana artık hepten bozuldu hiç açılmıyorr.Ama en azından hata da vermiyor. Ama zaten ülkemizde kullanılmadığı için çalışıp çalışmaması çok da önemli değil. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı