Windows bilgisayarın yanına M2 işlemcili Mac mini alınır mı?

ozgurbyk

Centipat
Daha fazla  
1 yıldır mobil geliştirici olarak çalışıyorum. Ancak macOS işletim sistemine sahip bir bilgisayarım olmadığı için iOS tarafında mobil uygulama geliştirme işine hiç girişemedim. iOS tarafında da deneyim kazanmak için macOS işletim sistemli bir cihaz almak istiyorum. Windows bilgisayarı satıp bütçeyi biraz zorlayarak MacBook Air veya Pro alabilirdim ancak boş vakitlerimde oyun oynamayı bırakmak istemiyorum bu yüzden de mevcut Windows bilgisayarımı elimde tutmak istiyorum.

2K 144Hz IPS özelliklerine sahip 27" monitörüm var bu yüzden 16 GB RAM 256 GB SSD konfigrasyonuna sahip bir Mac mini alarak Windows + macOS cihazlarına sahip bir setup kurmak istiyorum. Ayrıca çift cihaz desteği olan mouse ve klavye alarakta iki cihaz arasında geçiş yapabileceğim bir ortam da kuracağım.
Sizce bu ne kadar kullanışlı olur? Ana bilgisayar olarak Windows'u kullanacağım, bu yüzden Mac mini'de sadece yazılım projeleri olacağı için 256 GB yeterli olabilir diye düşünüyorum.

Fikirlerinize açığım, teşekkürler.

Kesinlikle mantıklı bir hareket olur. Eğer bütçen yeterliyse 256GB yerine 512Gb modeli öneririm. Çok mu şart, elbette hayır. Ancak Mac kullanmaya başlayınca günlük işlerini bile Windows yerine Mac'de yapmaya başlayacaksın. Ayrıca yanlış bilmiyorsam 256Gb modelde ssd hızı biraz yavaş. 512'de daha farklı bir ssd sistemi kullanılmış.

Geri
Yukarı