Windows Boot Manager Hatası

Finisterre

Megapat
Makaleler
5
Herkese merhabalar öncelikle.

2 gün önce gelen SSD'mi taktım sıkıntısız çalıştı, ayarlarını yaptım falan filan. BIOS'a girmek istediğimde sadece Boot Manager çıkıyor ve ben sadece SSD ve HDD'mi görebiliyorum ve yapabildiğim tek işlem ENTER'a basmak. Her ENTER'a bastığımda ise Windows seçtiğim diskte çalışıyor ama bu yine her yeniden başlatmamda HDD'ye geri dönüyor. Yani kalıcı olarak Windows SSD'de kalmıyor hep Boot Manager'dan seçmek zorundayım. Sebebi nedir?

BIOS ayarlarına girememişsin anladığım kadarıyla, Boot Manager'e girmişsin. O yüzden sadece tek seferlik seçim yapabiliyorsun. BIOS ayarlarına nasıl gireceğini bilmiyorsan anakart marka ve modelini belirt sana yardımcı olayım. Ardından Boot öncelik sıralamasında SSD'yi yükseltiriz.

BIOS ayarlarına girememişsin anladığım kadarıyla, Boot Manager'e girmişsin. O yüzden sadece tek seferlik seçim yapabiliyorsun. BIOS ayarlarına nasıl gireceğini bilmiyorsan anakart marka ve modelini belirt sana yardımcı olayım. Ardından Boot öncelik sıralamasında SSD'yi yükseltiriz.
Tamamdır bakıyorum hemen.
LNVB161216 seri numarası sanırım, sistemim dizüstü Lenovo Legion Y520

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı