Çözüldü Windows boot manager sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

riseofsoul

Decapat
İyi günler, yeni aldığım HDD'ye usb uefi şeklinde win10 yükledim. Bilgisayarı tekrar başlatmaya kalktığımda ise siyah bir ekranda "select proper boot device" hatası ile karşılaştım. BİOS'a girdiğimde #1 sırada HDD gözüküyordu. En aşağıda ise Windows Boot Manager seçeneği vardı. Bir de onu deneyeyim dedim bilgisayar sorunsuz bir şekilde açıldı. Bu bir problem yaratır mı? Windows Boot Manager ile girmeye mi devam edeyim ve windowsu kurmama rağmen HDD seçili iken neden "select proper boot device" hatası alıyorum? Şimdiden teşekkürler...

Çözüm
UEFI türkçesi ile BİRLEŞİK genişletilebilir ürünyazılımı arabirimi, sizin mevcut depolama cihazlarınızın bir gbölümünü sanki anakart üzerindeki bir ROM bellekmiş gibi sanal bir katmanda kendine ekler ve bilgisayarı buradan boot eder. Windows bu birime Windows boot manager adını verir. yani herhangi bir UEFI kurulumunda siz teknik olarak hard diski boot etseniz de mantıksal tarafta hard disk boot edilmiyor.UEFI ( windows boot manager ) boot edilerek hard diski kendi üzerinden erişime açıyor.

Cevap : Problem yaratmaz.
UEFI türkçesi ile BİRLEŞİK genişletilebilir ürünyazılımı arabirimi, sizin mevcut depolama cihazlarınızın bir gbölümünü sanki anakart üzerindeki bir ROM bellekmiş gibi sanal bir katmanda kendine ekler ve bilgisayarı buradan boot eder. Windows bu birime Windows boot manager adını verir. yani herhangi bir UEFI kurulumunda siz teknik olarak hard diski boot etseniz de mantıksal tarafta hard disk boot edilmiyor.UEFI ( windows boot manager ) boot edilerek hard diski kendi üzerinden erişime açıyor.

Cevap : Problem yaratmaz.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı