Çözüldü "Windows bu sürücüye yüklenemez" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

b3nzy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, freedosslu bir laptop aldım UEFI format atcaktım fakat önüme şöyle bir hata çıktı:
Windows bu diske yüklenemez. Seçilen diskte MBR bölüm tablosu var. EFI sistemlerde, Windows yalnızca GPT disklere yüklenebilir diyor.
Biraz araştırmalarım sonucunda sanırım bilgisayarım GPT desteklemiyor dedim ve MBR Windows 10 yükledim ama öylede yüklenmedi. Yani MBR üzerinden format atmaya çalışınca format ekranı bile gelmedi. Sol üstte bir çizgi çıktı ve öyle kaldı. Ben de ne yapacağım anlamadım.

Çözüm
Ya videoyu izledimde videodakileri uygulamaya korkuyorum herhangi bir şey olmaz değil mi? Bilgisayardan çok anlamıyorum.
Merak etmeyin, videoda yaptığı şey komut isteminden Windows'un yükleneceği yeri biçimlendirip GPT formatına dönüştürmek. Bir şey olmaz. Denemezseniz böyle kalacak zaten. :D
UEFI USB bellek üzerinden başlatın sistemi. Diski, sil butonuna basarak silin.
Basılmıyor, kapalı.
MBR yerine GPT ile biçimlendirmeyi deneyin.
Nasıl yapacağım?
Kesin çözüm;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şimdi bakacağım, sağolun.
Kesin çözüm;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya videoyu izledimde videodakileri uygulamaya korkuyorum herhangi bir şey olmaz değil mi? Bilgisayardan çok anlamıyorum.

Son düzenleme:
Merak etmeyin, videoda yaptığı şey komut isteminden Windows'un yükleneceği yeri biçimlendirip GPT formatına dönüştürmek. Bir şey olmaz. Denemezseniz böyle kalacak zaten. :D

Çözüm
Çok teşekkür ederim işe yaradı :) sabahtan beri uğraşıyorum, sonunda kafayı yiyecektim. Ne kadar teşekkür etsem az. Konu kapanmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı