Windows Defender açılmıyor

EgemenFBtr

Hectopat
Windows 10 kullanıyorum fakat son günlerde bilgisayarımda ne Windows Defender açılıyor, ne Microsoft Store çalışıyor, ne hesap makinesi açılıyor, ne de Filmler ve TV açılıyor. Bunun gibi bilgisayarda varsayılan olarak yüklü olan birkaç uygulama daha açılmıyor. Oyun vb. oynarken hiçbir sıkıntı yok fakat bunun gibi hizmetlere bir türlü ulaşamıyorum. Uygulamaları açmaya çalışınca ya hiçbir şey olmuyor ya da hata veriyorlar. Ancak bir değil, bir dakikada 10 tane farklı hata kodu buldum çalıştırmaya çalışırken. Hiçbir yerde de çözüme ulaşamıyorum.

Windows 10 kullanıyorum fakat son günlerde bilgisayarımda ne Windows Defender açılıyor, ne Microsoft Store çalışıyor, ne hesap makinesi açılıyor, ne de Filmler ve TV açılıyor. Bunun gibi bilgisayarda varsayılan olarak yüklü olan birkaç uygulama daha açılmıyor. Oyun vb. oynarken hiçbir sıkıntı yok fakat bunun gibi hizmetlere bir türlü ulaşamıyorum. Uygulamaları açmaya çalışınca ya hiçbir şey olmuyor ya da hata veriyorlar. Ancak bir değil, bir dakikada 10 tane farklı hata kodu buldum çalıştırmaya çalışırken. Hiçbir yerde de çözüme ulaşamıyorum.
Önce @olyshoweR dediklerini uygulayın.
Sonra çalıştıra wsreset yazın işlem bitince deneyin.

Komut Istemi'ni yönetici olarak çalıştır ve sırayla şunları gir:

SFC /SCANNOW

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

İşlemler bitince Windows Update üzerinden güncelleştirmeleri denetle. Varsa kur.

Dediklerini yaparken sürekli error 23, veri hatası (döngüsel artıklık denetimi) gibisinden hatalar veiyor.

Virüs var ise bilgisayarın içinden geçmiş. Bence temiz kurulum yapın. USB yoksa Windows'un ayarlarından yapın.

Virüs var ise nereden bulaşmıştır, sorundan önce veya sonra pek bir şey yüklediğimi hatırlamıyorum.

Bir de eklemeyi unutmuşum SSD'im kronik sorunlu sorunla ilgisi olabilir mi?

Hocam SSD'nin sağlık durumu ne?

Adata SU630, her konuda sorunlu. 500 Mb/s yazma hızı 20'lere düştü. Isınıyor mu bilmiyorum, son baktığımda birkaç ay önce ısısı iyi idi şimdi program vs. yok. Bilgisayar bazen çok yavaş bazen çok hızlı, sık sık görev yöneticisinde disk %100 kullanılıyor. Geçen yılın kasımında toplamıştım PC'yi, SSD de o zaman gelmiş idi.
Önce @olyshoweR dediklerini uygulayın.
Sonra çalıştıra wsreset yazın işlem bitince deneyin.

Hocam Wsreset'i daha önce de denemiştim, bu işlem için bir uygulama seçin diyor ama seçecek uygulama yok. O uyarı çıkınca ekrana tıklarsam gidiyor zaten.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı