Windows Defender açılmıyor

epodhii

Decapat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Az önce "Windows Defender kapandı açmak için buraya dokunun." tarzı bir bildirim geldi ve tıklayınca bir bakışta güvenlik kısmında kaldı. Windows+r kısayoluyla çalıştıra girip "services.msc" yazıp oradan düzeltmeyi denedim fakat bu sefer de "hizmet engellendi" tarzı bir hata verdi. Daha yeni format attım üstüne virüs bulaştırabilecek bir program da çalıştırmadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Defender Control sizin için Windows Defender'i açar, onu kullanın.

Hizmetlerden aldığınız erişim engeli gibi hatalar için bu rehberi uygulayın.

İlk Windows'u yüklediğiniz zaman Defender kendiliğinden durabiliyor çünkü virüs ve tehdit koruma güncelleştirmelerini yapıyor. Belki bunu bir virüs yapmış olabilir, yine de bir tarama yapın.

Attığınız bu konuyu denedim fakat işe yaramadı.

Attığınız bu konuyu denedim fakat işe yaramadı.

Bilgisayarını yeniden başlatman gerekiyor yaptıktan sonra. Bir de Windows Defender hizmetleri kapalı değilse onu yapmana gerek yok. Defender Control dene.

Ekran görüntüsü 2022-08-27 235914.png
Ekran görüntüsü 2022-08-27 235724.png

Gördüğünüz gibi bildirime tıklayınca buraya atıyor ve böyle kalıyor.

Bilgisayarını yeniden başlatman gerekiyor yaptıktan sonra. Bir de Windows Defender hizmetleri kapalı değilse onu yapmana gerek yok. Defender Control dene.

Bilgisayarı yeniden başlattım ve hizmetlerden baktığımda kapalı gözüküyor. Şimdi Defender Control'ü deneyeceğim.

Geri
Yukarı