Windows Defender Aşırı CPU Kullanımı Sorunu

• Konuyu başlatan DJ_OXyGeNe_8
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 8B
D

DJ_OXyGeNe_8

Ziyaretçi
Son gelen bir güncellemeden sonra bariz stres testi gibi çalışıyor. Prime 95 böyle yüklenmiyor. Bir tek bende mi böyle diye merak ettim. Herhangi bir disk ya da klasör taratmak istediğinizde %99 yükleniyor.

Wdefender.png

İşlemci sıcaklığı bir anda tavan yapıyor. Hatta öyle yükleniyor ki fareniz bile yavaşlıyor. Soğutmanız iyi değilse çok dokunmayın şimdilik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Defender'in gerçek zamanlı korumasını devre dışı bırakarak farklı bir antivirüs yazılımı yükleyin sorununuz çözülecektir. Windows Defender tek başına yeterli koruma sağlayamaz. Yeni bir antivirüs yazılımı yüklediğiniz zaman Defender otomatik olarak devre dışı kalır. Eğer devre dışı kalmaz ise bu dosyayı yönetici olarak çalıştırıp tamamen devre dışı bırakabilirsin.

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de oluyor. Son güncellemeden sonra böyle bir şey oldu. Windowsum orjinal. Windows defendardan tam tarama yapınca %99 cpu kullanmı oluyor. Bu olay sadece windows defenderda oluyor oyunlara girdim böyle bir sıkıntı yok virüs olacağını sanmıyorum sizde sıkıntı devam etmekte midir?

Avastı kurdum onla tarama yapıyorum şuan öyle bir sıkıntı yok.

Hocam Windows Defender kullanmanızı tavsiye etmem.
Devre dışı bırakarak Avast Antivirüs kullanabilirsin.
Ben memnunum.

Geri
Yukarı