Windows Defender devre dışı

coldadam

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Windows Defender'da virüs ve tehdit koruması güncelleştirmeleri bölümünde hata alıyorum. Ve antivirüs programlarını yükleyemiyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    9,6 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    9 KB · Görüntüleme: 36
  • Screenshot_5.jpg
    Screenshot_5.jpg
    31,3 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Ne olur konuyu okumadan yapıştırma yapmayalım. Yüklenemediği söyleniyor.
HitmanPro gibi uygulamalar zaten kurulum yapılmadan online bir şekilde tarama yapar. KVRT antivirüs indirilmesi engelleniyorsa kullanılabilecek bir çözümdür. Yani bunlar antivirüs değildir ve bildiğim kadarıyla kurulum gerektirmez tarama amaçlıdır ve zararlıyı(eğer ki varsa) temizleyebilir belki

Windows güncellemesi yaptım bütün hatalar kendiliğinden yok oldu ardından Malwarebytes indirip tarama yaptım 15 tane virüs bulduğunu gösterdi karantinaya aldım ve 6-7 saattir uğraşıyorum :/

HitmanPro gibi uygulamalar zaten kurulum yapılmadan Online bir şekilde tarama yapar. KVRT antivirüs indirilmesi engelleniyorsa kullanılabilecek bir çözümdür. Yani bunlar antivirüs değildir ve bildiğim kadarıyla kurulum gerektirmez tarama amaçlıdır ve zararlıyı(eğer ki varsa) temizleyebilir belki

Büyük ihtimal kuruluma izin vermeyen bir virüsse Hitman'i de tanıyıp engeller. Ama eğer diğer programları da kuramıyorsa;

SFC/SCANNOW, Fatiha ve reboot, olmazsa safe mode içinde tarama.
Windows güncellemesi yaptım bütün hatalar kendiliğinden yok oldu ardından Malwarebytes indirip tarama yaptım 15 tane virüs bulduğunu gösterdi karantinaya aldım ve 6-7 saattir uğraşıyorum :/

Uğraşacağınıza direkt temiz kurulum yapıp tüm Partition'ları sıfırlayın. Kalıntılar kalacaktır illaki.

Büyük ihtimal kuruluma izin vermeyen bir virüsse Hitman'i de tanıyıp engeller. Ama eğer diğer programları da kuramıyorsa;

Uğraşacağınıza direkt temiz kurulum yapıp tüm Partition'ları sıfırlayın. Kalıntılar kalacaktır illaki.
Temiz kurulum en son çare olabilir. Genelde bu tip zararlılar kurulum yapılmadan kullanılan anti malwarelerle çözülebilir. En azından elde denemek varsa kolaya kaçmamak lazım.

Bilgisayardan o kadar anlamıyorum bu virüsler nasıl gelmiş onu hiç bilmiyorum kendim video editörüyüm kullandığım programlar orijinal bilgisayarı sadece iş için kullanıyorum sizce nasıl girmiş olabilir ?

Windows Update'i açın ve tüm güncelleştirmeleri yükleyip kurun.

Kaspersky yüklenmiyorsa başka güçlü bir antivirüs deneyin. Malwarebytes önerimdir. Daima "paranoyak" yani her şeyi virüs olarak algılayan ve virüslerin elinden kolay kolay kaçamayacağı bir antivirüstür.

Belki de sorun modeminizle ilgilidir. Bilgisayarınızı başka bir ağa bağlayarak tekrar deneyin. (örneğin telefonunuzdan erişim noktası açın)

Eğer hiçbiri işe yaramıyorsa bilgisayarı güvenli modda başlatarak kurulumu o şekilde yapmayı deneyin. Eğer bu da başarılı olmazsa hitmanpro indirin. Hitmanpro kurulum gerektirmemesi gibi çok büyük bir avantaja sahiptir. Maalesef ücretli ama 30 günlük bir deneme süresine sahip. 30 gün bizim için yeterli olacaktır.

Microsoft Defender güncellenemiyorsa bile "Tarama Seçenekleri/Microsoft Defender Offline Tarama -> şimdi tara" yapabilirsiniz. Bu şekilde Defender bilgisayarı kapatır, sonra tekrar açar ama Windows başlamaz. Onun yerine sadece Defender gelir. Bu şekilde bir tarama da yardımcı olabilir.

Bu arada önemli dosyalarınızı yedek alın. Ama flaşı başka bir bilgisayara takmayın. Çünkü muhtemelen bir virüs söz konusu ve virüsler flash belleklere bulaşabilir. Bunu söylememin sebebi, tahmin edebileceğiniz gibi uzakta temiz kurulumun gözüküyor olması. Format her zaman son çaredir tabii ama siz şimdiden yedeğinizi alın, kafanız rahat etsin :)

Eğer yardımcı olabildiysem "çözüm" olarak raporlayabilirsiniz.

Geri
Yukarı