Windows Defender Güncelleme Sorunu

Görkem99

Hectopat
Daha fazla  
Windows Defender'ı Windows Update güncelleyemiyor. Güncelleme başarısız oldu diyor. Windows Defender'dan güncelleyince de yine aynı hatayı veriyor. Bu sorunun bir çözümü var mı?

İşletim sistemim Windows 8.1.2 ve kendiliğinden varolan Defender kurulu. Tamam, şu anda 4.6 sürümünü kurmayı deniyorum.

Win 8.1 kullanıyorsanız yüklenmez.

Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Sorun Giderme --> Windows Update ile ilgili sorunları düzelt 'kısmına tıkla.
Açılan pencereden "Gelişmiş" yazısına tıkla. Yönetici olarak çalıştır kısmına tıkla ardından "İleri" butonu ile devam et.

Ardından Windows Update'ye girip Windows Update üzerinden güncellemeleri denetleyip varsa güncellemeleri yükleyin.

Dediğinizi yaptım fakat hala sonuç aynı . Windows Update, Kod 80070002 hatasını veriyor. Windows'u KMSpico ile lisansladım acaba ondan olabilir mi? En iyisi siz bana bir virüs programı önerir misiniz? Lisanlı, lisanssız hiç farketmez. Mod, crack, yama, update gibi şeyleri bilgisayarıma yüklerim. Ona göre iyi bir virüs programı önerir misiniz?

Son düzenleme:
Tamam, teşekkür ediyorum. Emisoft Commandline Scanner'i deneyip oluşan logu en kısa süre içinde konuya atacağım. Aslında zararlılardan dolayı olmuş olması yüksek bir ihtimal. Çünkü format attıktan sonra 3 kere bu güncellemeyi başarılı bir şekilde yaptım. Onun için Norton 360 veya Kaspersky Internet Security'i kullanmayı düşünüyorum.
Edit:Taramayı normal kullanıcılar yönergesine uyarak yaptım, ve 3 diskimide taradım , ve logda 0 virüs bulundu 0 da silindi yazıyor. Yani virüs olmadığını söylüyor. Zararlıdan kaynaklı değil, o zaman bu sorun.

Son düzenleme:
Zararlılardan dolayı olmuş derken aktif zararlı olduğunu söylemedim, daha önceden bir zararlı dolayısıyla sistem yapılandırmanız bozulmuş olabilir demek istedim. Microsoft'un hata kodu çözümünü uygulayın.

Komut istemini (cmd) açıp sfc /scannow komutu ile temel onarımı gerçekleştirin.

Aktif koruma sağlayan bir güvenlik yazılımı kurmanız önerilir.

Dediğiniz temel onarımı gerçekleştirdim ve şimdi bitti ve Windows Resource Protection did not find any integrity violations. Bu yazı çıktı bende komut istemcisi kapattım. Heralde bozulan bir şey bulamadı.

Defender'ı kullanmak istiyorsanız metro arayüzündeki bilgisayar ayarları kısmından güncelleştirme ve kurtarma bölümünü açın. Kurtarma kısmından dosyalarınızı etkilemeden yenileyene tıklayıp sistemi onarabilirsiniz. sfc /scannow temel onarımdır, düzeltemeyebilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı