Windows Defender, Microsoft Hesabı, boştayken bile çok Cpu harcıyor

parisapo

Hectopat
Katılım
1 Mayıs 2013
Mesajlar
469
Beğeniler
89
Yer
Konya
Windows Defender,Windows 8 ile birlikte gelen antivirüs Cpu boştayken %60 %70 kullanırken %99 çıkıyor.

Microsoft Hesabı,ise arka plan hizmetleri cpu yiyor.

Buda Resim;
Ama Windows Defender'i kapatıp,Yerel Hesaba geçince sonuç :):):)Sizce sorun bundan mı kaynaklanıyordu. Cevaplarınızı bekliyorum.
 

Egemen

Megapat
Katılım
28 Ağustos 2011
Mesajlar
9.377
Çözümler
9
Beğeniler
3.879
Yer
Ankara
Windows Update'yi kapatmak gibi bir şey düşünülemez. Çok yanlış bir hareket olur. Windows Defender da dursun hocam neyle koruyacaksın bilgisayarı ?
 
I

IQRI

Ziyaretçi
Yok öyle birşey, o anki durumla ilgili her zaman öyleyse hata sende çünki Boşta %3 gibidir. Yıllardır microsoft security essentials'dan bu yana kullanıyorum.
 

Egemen

Megapat
Katılım
28 Ağustos 2011
Mesajlar
9.377
Çözümler
9
Beğeniler
3.879
Yer
Ankara
Windows Defender kapatıp, Antivirüs proramı ile korusam bilgisayarı olur mu ?

Zaten yeni bir güvenlik yazılımı yüklediğinizde Windows Defender otomatik olarak devre dışı kalacaktır. Bilindik markaların Internet Security yazılımlarını kullanabilirsiniz.
 

THE_MILLER

Security
Katılım
22 Ağustos 2013
Mesajlar
15.285
Çözümler
56
Beğeniler
9.368
Yer
Techno Destek!


MSE'de İşlemci Kullanım % sini ayarlayabilmekteydin. Misal Max %20 ye kadar işlemci kullanımını ayarlayabilmekteydin fakat Defender'da böyle bir ayar henüz yok. Bu Defender'ın bir sorunsalıdır, gerçek zamanlı koruma aktifse sistem dosyalarını arkaplanda incelerken dosya büyüklüğü ve kullanımına bağlı olarak CPU'yu zorlayabilmektedir. İleriki zamanlarda bu konu ile ilgili çalışmalar yaparlar mı bilemem fakat Gerçek zamanlı koruma'yı şimdilik pasife alıp tarama amaçlı kullanmanızı. Bunun yerine Farklı bir güvenlik yazılımı kullanmanızı önermekteyim.
 Yukarı