Windows Defender Neden Hiç Virüs Bulamıyor?

Başka programların yakaladıkları gibi.

Bilgisayarınıza ilginç programlar mı kurdunuz da virüs girmesini bekliyorsunuz? Başka programlar da yoktan virüs bulmuyor çünkü.

Ben Windows Defender kullanmanızı önermem. SSD'niz varsa Kaspersky Free kurun geçin. Yoksa Avast/AVG daha iyi olur.

Zaten format atacağım da neden hiç bir virüsü bulamıyor onu anlayamadım.

Sırf bunu denemek için farklı bir program ile virüsü bulup temizlemedim daha sonra Defender ile taradığımda bulamadı.

Sırf bunu denemek için farklı bir program ile virüsü bulup temizlemedim daha sonra Defender ile taradığımda bulamadı.
Mümkündür. Defender pek başarılı değil virüsleri bulma konusunda. Bilgisayarına 3. parti antivirüs yüklemek istemeyenlere ancak ince ayar yapıp kullanmalarını öneririm.

Defender yetersizdir. O yüzden defender ile yeterince korunamayabilirsiniz.
Tavsiyem; Kaliteli bir AV kullanın :)

Cunku Windows kullanmayanlar virus sebebiyle baska OS tercih etmis degiller. Sallamiyor Microsoft pek o isi, eh kullanicilar da pek sallamiyor. Hatri sayilir miktarda insan AV'ye ihtiyaci olmadigini dusunuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı