Windows Defender Trojan Virüsü Bulması

Just Game

Hectopat
Daha fazla  
Windows Defender'dan ilk defa virüs uyarısı geldi.
Trojan virüsü olduğunu gördüm hemen sildim, biraz araştırdığımda oldukça tehlikeli bir virüs olduğu söyleniyordu.
Sorun olabilir mi bilgilerim çalınmış mıdır ?
Şimdiden teşekkürler.
Not: Kullandığım programlar ve oyunlar orijinal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüsün adı nedir? Windows Defender temizlese de virüsler çoğu yerde kalıntılarını bırakır. Malwarebytes vb. bir programla tam tarama yapmanızı öneririm. Free Cyber Security & Anti-Malware Software
Önerdiğiniz program ile tarama yaptım.
Herhangi bir sorun çıkmadı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zemana AntiMalware ile sistemi tarayın bulduklarını silin ve şifrelerinizi değiştirin. Eğer içiniz yine de rahat etmezse imzamdan rapor 1 ve 2 sonucunu paylaşın inceleyelim.
Zemana AntiMalware ile bir kaç defa tarama yaptım, hiç bir sorun çıkmadı. İçim rahat olabilir mi ?
Şifrelerini henüz değiştirmedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dosyayı karantinadan çıkartıp arşivleyip buraya eklersen analiz edebiliriz. Onun dışında net bir şey söylenmez.

Defender'ın yetersiz olduğunu tekrardan vurgulayıp harici bir antivirüs yazılımı kurmanızı öneririm.
Virüsü gördüğüm anda silmiştim. Yani buraya ekleyemem.
Önerdiğiniz bir antivirus programı var mı ?

Son düzenleme:
MBAM da sorun yok dediyse kafana takılacak birşey değildir. Sildiği de gerçekten trojan varyantı olmayabilir. Şifre değişmeye gerek yok. Ancak Mıller'in dediği gibi farklı bir AV ile korunursanız yararınıza olur.

Windows Defender'dan ilk defa virüs uyarısı geldi.
Trojan virüsü olduğunu gördüm hemen sildim, biraz araştırdığımda oldukça tehlikeli bir virüs olduğu söyleniyordu.
Sorun olabilir mi bilgilerim çalınmış mıdır?
Şimdiden teşekkürler.
Not: Kullandığım programlar ve oyunlar orijinal.

Eğer crack kullanıcısı değilsen %95 trojan virüsü yemişsindir. Malwarebytes ile taratmanı ve virüsü silmeni öneririm. Bence temiz kurulum en sağlıklısı.

Yeni konular

Geri
Yukarı