Windows Defender Virüsü Silmiyor

Samet71

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bugün öylesine Windows Defender'a girip tam tarama yaptırdım. Yaklaşık 1 saat sürdü. 5 tane ciddi virüs buldu. Ama ben bunları kaldır dediğim zaman takılıyor. Saatlerdir bekliyorum. En ufak bir ilerleme yok. Bilgisayarımın güvenliği için ne yapmamı önerirsiniz? Format konusuna pek sıcak bakamıyorum çünkü Steam'de bir sürü oyunum var(Özellikle Witcher 3[42.9GB]) bunları yeniden indirmek zor olacağa benziyor ama iş son raddeye gelirse başka çözümüm yok galiba.

Ekran Alıntısı5.PNG
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı1.PNG
Ekran Alıntısı3.PNG
Ekran Alıntısı4.PNG

Ayrıca arada da bildirim menüsünden böyle uyarılar geliyor. Basıyorum ama bir yararı olmuyor.
Ekran Alıntısı2.PNG

Tam bunu yazarken kaldırıldı dedi birkaç saniye sonra tekrar bastığımda böyle yaptı nedenini anlamadım.
Ekran Alıntısı6.PNG

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler. @Recep Baltaş @Ali Güngör ve diğer değerli yöneticiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Samet71 Windows defender'in tehditi silememesinin çoğu zaman nedeni, zararlı olarak bulduğu yazılımın başka bir program tarafından sürekli etkin olarak kullanılmasıdır.
Çözümü: PC'yi güvenli modda başlatın, başka program açmadan Defender ile tekrar tarama yapın ve tehditi silin. Geçmiş olsun.

KAtılımsız olarak hazırlanan dosyaların içeriği zararlı barındırıyor. Defender dosyayı tümden silmek yerine dosyayı arşivinden çıkarmaya çalışıp zararlıyı silmeyi denediğinden işlem çok uzun sürüyor.

Hangi dizinde olduğunu öğrendiğinden manuel olarak dosyaları el ile sil.

Defender vasattır, kaliteli bir antivirüs yazılımı kullan. Korsan uygulamalar da kullanma.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı