Windows Defender vs Kaspersky Security Cloud Free

PhemiusTR

Hectopat
Katılım
26 Eylül 2018
Mesajlar
4.107
Makaleler
1
Çözümler
15
İyi günler. Sizce Kaspersky Security Cloud Free kurmalı mıyım yoksa Defender kendi başına yeterli mi? Şimdi bazı arkadaşlar bilinçli kullanıyorsan gerek yok diyebilir fakat kullandığım bilgisayar sadece kişisel kullanım için değil. Okula götürülüp akıllı tahtalarda kullanılan flaşlar iş yeri bilgisayarında kullanılan flaşlar vs. bu cihaza takılıp kullanılıyor. Hatta geçenlerde cihaza bağlamış olduğum belleklerden birinde başka bir cihaza takıldığında antivirüs programı virüs tespit etmiş. Cihaza içerisinde binlerce fotoğraf olan bir hard disk de bağlandığı için kesinlikle virüs olmadığından emin olmak istiyorum. Ona göre tavsiyelerinizi bekliyorum.
O zaman Security Cloud Free işini görür. Devlet sırrı taşımıyorsun sonuçta bilgisayarda.
 

akincelik10

Centipat
Katılım
9 Kasım 2020
Mesajlar
282
Çözümler
2
Defender, USB'den bulaşan virüsleri tanımlamada gayet iyidir. Hatta en iyi olduğu alanlardan birisi bu belki de, ek koruma istersen Kaspersky Free'de olabilir ama Defender da USBler için iş görecektir.
 

terzarima

Centipat
Katılım
11 Aralık 2020
Mesajlar
838
Makaleler
10
Çözümler
6
Kaspersky ücretsiz ve ücretli ürünleri arasında koruma bakımından bir fark yok. Verilen ücret ek birkaç özelliği aktif ediyor sadece.
Gelişmiş Tehdit Koruması (ATP) kısmında Uygulama Denetimi (Application Control) modülü premium olarak sunuluyordu. Av-comparatives testlerinde Kaspersky'nin ATP reytingi iyi görünüyordu, bunda App Control modülünün payı nedir, merak ediyorum. Sanırım uygulamaları izleyip davranışlarını kısıtlayarak sisteme yetkisiz erişimi engelliyor ve bunu yaparken de kural bazlı ve itibar odaklı çalışıyor. Güvenlik duvarıyla da entegre olmalı. KSN ve SystemWatcher bileşenlerinin yanında koruma anlamında tam olarak ne kazandırdığı belirsiz. Eksikliğinin neyi doğuracağı hakkında bir bilgi yok. Kaspersky de görünüşe göre uygulamalarında kullandığı modülleri anlatmayı pek sevmiyor, kopyalanmasını istemediğinden olsa gerek, hakkında detaylı bir bilgiye ulaşamadım.
 

acv

Megapat
Katılım
31 Temmuz 2015
Mesajlar
6.995
Makaleler
1
Çözümler
67
@terzarima AC'yi henüz ayrıntılı olarak incelemedim açıkçası. Tipik bir HIPS. Repütasyon bilgisi ile birleşince epey bir potansiyele sahip fakat üretkenliği bozmamak adına, koyulan kuralların gereken minimum kısıtlayıcılığa sahip olduğunu tahmin ediyorum.

Kaspersky'nin Pre- ve Post- tespitlerde ne kadar iyi olduğu biliniyor, AC'yi iş başında göremeyişimin sebebi budur belki de.
 
Yukarı