Windows Defender Yeterli mi?

Sensei Eyüp

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kastamonu/Bozkurt
Arkadaşlar, evimde internet bağlantısı bulunmamakta. Arada Turkcell’in hediye internetleriyle güncellemeler yapıyorum. Bazı oyunlar için Türkçe yama indiriyorum. Duvar kağıdı sitelerine çok sık giriyorum. Nereye girip çıktığını bilen biriyim. Bana Windows Defender yeterli diye düşünüyorum. Asıl sorum şu; Genel anlamda, sürekli internet bağlantısı olan bir bilgisayara yeterli midir?

Kişisel Bilgisayarlarda Antivirüs Kullanılmamalı
Bu konuda yeterince cevap yazıldı. Konu açmadan önce keşke bi' araştırsanız...

Benim cevabım: Windows Defender genel kullanıcıya yetersiz, deneyimli kullanıcıya fazlalıktır. 200MB RAM kullanması örneğin benim hoşuma gitmiyor.
Araştırdım. Karşıma çıkmadı bu güncel konu. Kusura bakmayın.
Eğer virüslü sitelere girmiyorsan neden yetmesin ki?
Sitelerin alnında yazmıyor “Virüslü” diye 🙂

Neyse arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim.

Eğer virüslü sitelere girmiyorsan neden yetmesin ki?

Çünkü virüs sadece belirli yerlerden bulaşmaz... Saçma sapan sitelere girmezsen virüs bulaşmaz demek dünyanın en saçma şeyi muhtemelen... Siz internette nereye girerseniz girin, ister dünyaca ünlü bir kuruluşun sayfası, ister oynadığınız online bir oyun; siz internette veri alış verişi yaparsınız. Siz talep gönderirsiniz, site veya uygulama size cevap gönderir. Bu alış veriş sırasında virüs bulaşır. PUBG veya CS:GO oynarken bile virüs bulaşma ihtimali vardır bilgisayarınıza kısaca...

Defender hiç bir şekilde yeterli değil!

Araştırdım. Karşıma çıkmadı bu güncel konu. Kusura bakmayın.

Sitelerin alnında yazmıyor “Virüslü” diye 🙂

Neyse arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim.

Virüslü siteleri az çok dizaynından anlayabilirsin. Bilinmedik bir siteye girmeden önce internette o siteyi araştırabilirsin.

Sizin öneriniz nedir?

İnternette bulunan sahte lisanslı profesyonel AV programları yerine gerçekten para vererek aldığınız bir AV programı...
Güncel fiyatları hakkında bir fikrim yok ama muhtemelen pahalıdır.

Ben şahsen Kaspersky kullanıyorum ve gayet memnunum. Bence AV programlarına para vermeye kesinlikle değer.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı