Windows Defender Yeterli mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bozkurt2525

Centipat
Windows 8.1 kullanıyorum. 2-3 hafta önceye kadar Avast kullanırdım fakat son ki muhabbetten sonra Avast'i kaldırdım. Şu an için bilgisayarda malwarebytein ücretsiz sürümü var. Çok kararsız kaldım acaba Defender 8.1'de tek başına yeterli olur mu? Ya da Malwarebytes yeterli midir? Ya da başka bir antivirüs yüklemeli miyim eğer yükleyeceksem hangilerini önerirsiniz?
Bu arada öğrenciyim. Bilgisayarı genellikle YouTube'da video izleme ve ders PDF'leri indirme amacıyla kullanıyorum. Crack kullanmıyorum. Oyun indireceksemde Steam üzerinden hallediyorum.
İçimde bir sıkıntı var yukarıda bahsettiğim gibi benim gibi bir kullanıcı antivirüs kullanmalı mı?
Ayreten bilgisayarımda resim ve videolarımi saklıyorum. Bu güvenli midir yoksa taşınabilir bir harddiske bunları atmam daha mı iyi olur?
Film, maç izleme sitelerine de ara ara girdiğim oluyor, bu sitelerden virüs bulasma ihtimali var mıdır?
Bu virüs konusuna kafayı çok takmış durumdayım. Beni çok engelliyor bu durum.
Cevaplayan olursa sevinirim.

Windows 10'un Defender'i yeterli ama Windows 8.1'in Defender'i yeterli değil. Kaspersky kullanabilirsiniz.

Dikkatli kullanıyorsan Defender yeterli olur. Şahsen hiç ek program kurmam. Kullandıklarıma dikkat ettiğim için bir sorun yaşamadım bugüne kadar.

Hocam Defender daha kendini koruyamıyor :D. Kaspersky Security Cloud Free öneririm.

Yeter tabi, her Windows icinde hazir geliyor ve hic enfekte olan Windows makine yok. Lokal network icinde tek bir Windows makinede yuklu olmasi bile ag icindeki tum aygitlari koruyor diye rivayet ediliyor.

Bugüne kadar cihazıma Malwarebytes haricinde virüs programı kurmadım ve virüs sorunu yaşamadım hiç. Maalesef zamanında sürekli torrent kullanmama rağmen bile bulaşmadı. Virüs bulaşan kişilerede açıkçası anlam veremiyorum. (Acemi kullanıcılar dışında). Bir kez reklam virüsü bulaştı o da kardeşim oyun oynamak isterken bulaştırmış. Malwarebytes ile kaldırdım. Kesinlikle anti virüs programı tavsiye etmiyorum. Yarardan çok zararı var. Windows Defender oldukça yeterli olduğunu düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı