Windows Defender'den Tespit Edilen Virüs Nasıl Silinir?

Froter

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarı açtığımda bunu gördüm Windows Defender uyarı verdi virüs şu an karantina altına alındı bunu kendim bulup sileceğim sanırım. Resimde file: E:/Dosyalarım.exe yani E neresi oluyor nasıl sileceğim bunu?
bu.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Karantinanın ne demek olduğunu anlamaması normal AV kullanmayın diyen kesim nereden bilecek.
PC bilginiz olmadığı için yine de uyaralım Defender yetersizdir düzgün bir AV ile sistemi ve bellekleri taratın.
Ben kimseye antivirüs kullanmayın demedim zaten. Ayrıca AV yüklemeyide düşünmüyorum oyun performansını düşürmemek için. Normaldede virüs bulaşılcak sitelere girmemde nasıl geldi bende anlamadım.

İstersen haber sitesine gir, ondan bile bulaşma ihtimali vardır. Bu yüzden öneriyoruz. Bence tavsiyeye uyup bir antivirüs yazılımı ile sistemi taratın. Defender'ın veritabanı ve koruma olarak yetersiz.

Oyun performansını yeni nesil güvenlik yazılımları düşürmez. Aksine şu anki durumdan daha performanslı da olursun. Oyun modu diye bir özelliği var güvenlik yazılımlarının. Oyun içinde iken özellikleri kısıtlamaktalar. Ayrıca AV kullanmadığın için sisteme zararlı enjekte olduğunda asıl performansı bu düşürür.

@THE_MILLER Peki sizin kullandığın AV nedir ya da önerdiğiniz dediğiniz gibi oyun modu olan ? Tabi deneme sürümünden sonra ne olacak o da var. Aklımda Kaspersky var en bilindik ama nasıldır ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı