Windows Denetim Masası Kademeli Olarak Ortadan Kalkıyor

Vavien.

Terapat
Katılım
20 Aralık 2014
Mesajlar
13.435
Makaleler
6
Çözümler
290
Yer
İstanbul
Arada düzgün görünmese bile hala Aero olan şeyde neyi kaldırıyorlar anlamıyorum. Üzerine ekleye ekleye çıkıp sonra aradan parça çekmeye çalışıp Jenga oynadıklarını falan mı sanıyorlar acaba?

Kaç yıldır denetim masasında kategori görünümünde her şeye rahat erişilmiyorken gelmiş kaldırmaktan bahsediyorlar...
 

The BF

Decapat
Katılım
2 Aralık 2020
Mesajlar
2.080
Makaleler
1
Çözümler
16
Ekran Alıntısı.PNG
 

start_system

Centipat
Katılım
10 Şubat 2021
Mesajlar
1.374
Çözümler
3
Yer
Kayseri
Denetim Masası Windows'un can damarıdır. Yerine getirdikleri seçenekler menüsü yetersiz. Denetim masasındaki teferruat ve kullanım kolaylığı Windows'u daha kullanışlı yapıyor. Microsoft nasıl ki Windows 8 de başlatı kaldırarak büyük bir hata yapmıştı denetim masasını kaldırması da büyük bir hata olur. Yeni sürüm çıkarmak için özellik kaldırmak yerine özelliği geliştirerek ilerlemek çok daha doğru olur.
 

0x0

Kilopat
Katılım
3 Aralık 2017
Mesajlar
1.488
Çözümler
25
Yer
Mersin
Bunun olacağı Windows 10 zamanlarından belliydi zaten, 2004 sürümünde olması gerekiyor Denetim Masasında Sistem tuşuna tıklayınca Ayarlardaki Sistem Hakkında bölümüne yönlendirmeye başlamıştı kademeli olarak kaldırma işini Windows 11'in adı bile yokken başlatmışlardı. Çoğu Denetim Masası özelliğine artık Ayarlar üstünden erişebiliyoruz şuan hala da erişemediğimiz güç profili ayarı var, onu değiştirmek için Denetim Masasına girmek gerekiyor onun dışında Denetim Masasını bir şey için kullandığımı hatırlamıyorum.
 
Yukarı