Çözüldü Windows disklerde parametre hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ErkanG

Centipat
Daha fazla  
Merhaba format attıktan sonra e (D) diski toplam 221 GB'ken 219 GB gözüküyordu.

Yazmayı unuttum diskin içinde hiçbirşey yoktu ayrıca biçimlendirmek istedikten sonra böyle oldu. Yardım ederseniz sevinirim. :lanet: :lanet: :lanet:

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    1,5 MB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
Windows arama kısmına Sabit disk bölümleri oluştur yazdıktan sonra çıkan programı açın ve dosya sistemi boş gözüken 220 gb'lık diski biçimlendirin ve yeni bir harf atayın. Sorununuz çözülecektir.

ah hayır kalmamış sadece çok uzun sürdü.biçimlendirilmiş biçimde harfi değiştirdim şuan sürüyor

bu arada bahsettiğim diskte ki dosya sistemi RAW, bu anormal mi?

ah hayır kalmamış sadece çok uzun sürdü.biçimlendirilmiş biçimde harfi değiştirdim şuan sürüyor
Tamam, sonucu paylaşırsanız diğer insanlar için güzel olur. Ayrıca sorun çözüldü ise çözüldü olarak işaretlemeyi unutmayın. :)

bu arada bahsettiğim diskte ki dosya sistemi RAW, bu anormal mi?
Hayır, zaten dosya sistemi RAW olduğu için diski kullanamıyorsunuz. Siz biçimlendirirken NTFS seçin, diskiniz kullanılabilir hale gelecektir. Yani normal. :)

hala biçimlendirliyor, bittiğinde haber vereceğim.garip bir şekilde harddisk öyle olduktan sonra bilgisayar acayip yavaşladı.
Format attıktan sonra güncellemeler yüklenmeye devam ettiği için yavaşlama normal. Eğer yavaşlık hiç geçmez ise HDD'den şüphelenmeye başlayabilir ve CrystalDiskInfo gibi programlar ile sağlığına bakmak isteyebilirsiniz. :)

''Biçimlendirme işlemi başarılı olarak tamamlanmadı'' diye hata verdi.

hızlı biçimlendir tiklemeli miyim? birim etiketi vs. biraz bilgi verir misiniz rica etsem tam olarak anlamadım da

''Biçimlendirme işlemi başarılı olarak tamamlanmadı'' diye hata verdi.

hızlı biçimlendir tiklemeli miyim? birim etiketi vs. biraz bilgi verir misiniz rica etsem tam olarak anlamadım da
Hızlı biçimlendir tikli olsa da olur, işiniz daha hızlı olur hatta. Ancak biçimlendirme tamamlanmadı hatasını pek sevmedim. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı