Windows durum çubuğunda internet yok olarak gözüküyor

TahaBal

Hectopat
Daha fazla  
Bu sorun 2 gün önce oldu. 2 gün önce internet 2-3 saatliğine gitmişti. Sonra gelince bilgisayarı açtım ve durum çubuğunda internetin olmadığını gördüm fakat internette sorunsuzca dolaşabiliyordum. Sorun devam ediyor ve Spotify, Microsoft Store vb. uygulamalar açılmıyor.

Aygıt yöneticisine girin, Ethernet kartını kaldır deyin, sonra sağ tuşla tıklayıp donanım değişiklikleri tara yapıp bir kontrol edebilirsiniz.
Bu sorun 2 gün önce oldu. 2 gün önce internet 2-3 saatliğine gitmişti. Sonra gelince bilgisayarı açtım ve durum çubuğunda internetin olmadığını gördüm fakat internette sorunsuzca dolaşabiliyordum. Sorun devam ediyor ve Spotify, Microsoft Store vb. uygulamalar açılmıyor.

İnternet cihaza ilk bağlandığında ağ seçin diye bir sekme gelir. Ev ağı iş ağı vb seçmeniz istenir. Buna göre ağ adlandırılır. Bizim eski modemi her gün reslediğim için sürekli yeni ağ ekliyordum oradan aklıma kazınmış. Önemli bir durum değil sorun yaşamazsın ip adresin değiştiği için yeni internet gibi algılamış sen de seçmeyince eski ip ile kayıtlı oturum orada görünüyor.

Sorunu çözdüm Microsoft Defender'den ortak ağ korumasını kapattım ve bilgisayarı yeniden başlattım.

Geri
Yukarı