Windows Embedded 8.1 Industry Pro'dan Windows 8.1 ya da Windows 8.1 Pro'ya geçmek

KranosChara

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi Windows Embedded 8.1 Industry Pro kullanıyorum ve Windows 10 a geçmek için Windows 8.1 yada Windows 8.1 Pro ya geçmem lazım. Acaba nasıl geçerim?

Arkadaşlar Windows 10 u rezerve ile alabilmem için hangi windows u yüklemem gerek ve link var mı?

Embedded 8.1'den 8.1 veya 8.1 Pro'ya geçmen için format atman lazım.
İndirme linkleri: Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları | Technopat Sosyal (Lisans anahtarını girdiğinde kuracağın sürümü otomatik olarak belirliyor.)
Eğer Windows 8.1 lisansın yoksa vereceğim linklere bir göz atmanı tavsiye ederim:
1) Microsoft Windows 8.1 Professional 32/64 Bit CD-KEY GLOBAL - G2A.COM Marketplace
2) Windows 8.1 Pro 32-64 Bit Orjinal Lisans GittiGidiyor'da 179678398 (Ben buradan satın aldım. G2A'da bazı lisanslar DreamSpark çıkabiliyormuş, veya Microsoft bu lisansları bloklayabiliyormuş. Ben de buradan aldım. Lisansı Recep Baltaş'ın verdiği linklerdeki ISO ile kullandım. Gayet memnunum.)

Arkadaşın dediği gibi cd key alacaksın, internet üzerinden verilen korsan windowslar için geçiş yok. Ama boşuna o kadar para verme DreamSpeark üzerinden Windows 10 Industry Pro verebilirler.

Beklemeni öneririm. Windows 10 DreamSpark ile verirler büyük ihtimal ile. Eğer vermezler ise Windows 8.1 lisansı alıp geçiş yaparsın.

Embedded 8.1'den 8.1 veya 8.1 Pro'ya geçmen için format atman lazım.
İndirme linkleri: Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları | Technopat Sosyal (Lisans anahtarını girdiğinde kuracağın sürümü otomatik olarak belirliyor.)
Eğer Windows 8.1 lisansın yoksa vereceğim linklere bir göz atmanı tavsiye ederim:
1) Microsoft Windows 8.1 Professional 32/64 Bit CD-KEY GLOBAL - G2A.COM Marketplace
2) Windows 8.1 Pro 32-64 Bit Orjinal Lisans GittiGidiyor'da 179678398 (Ben buradan satın aldım. G2A'da bazı lisanslar DreamSpark çıkabiliyormuş, veya Microsoft bu lisansları bloklayabiliyormuş. Ben de buradan aldım. Lisansı Recep Baltaş'ın verdiği linklerdeki ISO ile kullandım. Gayet memnunum.)
Peki bir soru sorabilir miyim. Şuan Windows 10 Deneme Sürümü kullanıyorum. Acaba Windows 8.1 Pro KEY'i alsam Windows 10'a girsem Windows 10 Pro olur mu?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı