Windows Etkinleştir Yazısı Oyunlarda Kasmaya Yol Açıyor

abergg

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Windows 7'den Windows 10'a daha sonra da Windows 10 Pro'ya geçtim. Bilgisayarımda son günlerde değişik bir sorun oluyor fakat ne olduğunu ne bittiğini anlayamadım. Kimi zaman bilgisayarımı ilk açtığımda kimi zaman bilgisayarı açtıktan 3-4 saat sonra sağ altta Windows etkinleştir çıkıyor ve bu çıktığında FPS'im her ne kadar yüksek olsa da sanki oyun kasıyormuş gibi oluyor. Kasıyor mu yoksa input lag mı tam olarak anlayamadım ama Windows'u etkinleştir yazısı çıkmadığı sürece hiçbir sorun olmuyor. Bu sorun neyden kaynaklı olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Orjinal windows kullanıyorsan ürün anahtarını girmen gerekiyor, ürün anahtarını girmezsen Windows'un birçok özelliği ya kapalı yada sınırlıdır. Ürün anahtarını girersen problemin çözülür.

Merhaba. Windows 7'den Windows 10'a daha sonra da Windows 10 Pro'ya geçtim. Bilgisayarımda son günlerde değişik bir sorun oluyor fakat ne olduğunu ne bittiğini anlayamadım. Kimi zaman bilgisayarımı ilk açtığımda kimi zaman bilgisayarı açtıktan 3-4 saat sonra sağ altta Windows etkinleştir çıkıyor ve bu çıktığında FPS'im her ne kadar yüksek olsa da sanki oyun kasıyormuş gibi oluyor. Kasıyor mu yoksa input lag mı tam olarak anlayamadım ama Windows'u etkinleştir yazısı çıkmadığı sürece hiçbir sorun olmuyor. Bu sorun neyden kaynaklı olabilir?
Ürün anahtarınız varsa etkinleştiriniz. Yoksa OEM key satın alınız. Emeğe evet korsana hayır! Selamlar.

sorunun bundan kaynaklı olduğunu sanmıyorum fakat birkaç tane windows servisini devre dışı bıraktım birde bir ekleme yapayım windows etkinleştir yazısı geldikten sonra bilgisayara reset atarsam sorun geçiyor fakat yine o yazı geldiğinde yine input lag çıkıyor

sorunun bundan kaynaklı olduğunu sanmıyorum fakat birkaç tane windows servisini devre dışı bıraktım birde bir ekleme yapayım windows etkinleştir yazısı geldikten sonra bilgisayara reset atarsam sorun geçiyor fakat yine o yazı geldiğinde yine input lag çıkıyor
Bana format at demek geliyor o zaman. İyi geceler.

Aynı sorun ben de yaşadım. O yazı varken oyun içinde mouse sanki vsync açık gibi hareket ediyor. Sorunu Windows'u etkinleştirerek çözdüm. Sistemi yeniden başlatınca yazı kalkıyor ancak birkaç saat sonra geri geliyor. Oyun oynarken o yazı gelirse görev yöneticisinden Windows Gezgini'ni sonlandırın. Oyun bitince de yeni görev çalıştır deyip, explorer.exe yazın. Ben bu şekilde yapmıştım. Bazı oyunlarda fps düşüşüne de sebep olmuştu.

Geri
Yukarı