Windows etkinleştirilirse performansı artar mı?

ByBerlin

Hectopat
Daha fazla  
Sorum başlıkta da olduğu gibi.
Windows etkin değil aktif edersem performansım artar mı?
---------------------------------------------------
Tahminimce hayır arttırmaz diyeceksiniz.
Fakat söyle söyleyeyim.
Bilgisayarı ilk açtığımda sağ altta Windows etkin değil yazıyor, bende hemen bilgisayarı yeniden başlatıyorum ve o yazı 3 saatliğine ortadan kalkıyor.
3 saat bilgisayarda oyunumu oynuyorum 2 saat 45 dk gibi bir vakit geçtikten sonra FPS düşüsü ve PC de hafif yavaşlama oluyor ve 3. saatin sonunda sağ altta Windows etkin değil yazısı gelince minik de olsa bir tık daha yavaşlama geliyor gibi.
-------------------------------------------------------------
Yani bu soruyu bu yüzden sordum.
Windows key alırsam oyunumda FPS düşüsü veya performansımdaki yavaşlama kalkar mı?

Bizde ilk yüklediğimizde yavaştı. Microsoft hesabı açtık. Hızlandı. (Şaka yapmıyorum ama etkindi Windows.)

Etkileştirmenin performansla alakası bile yok.

Sorum başlıkta da olduğu gibi.
Windows etkin değil aktif edersem performansım artar mı?
---------------------------------------------------
Tahminimce hayır arttırmaz diyeceksiniz.
Fakat söyle söyleyeyim.
Bilgisayarı ilk açtığımda sağ altta Windows etkin değil yazıyor, bende hemen bilgisayarı yeniden başlatıyorum ve o yazı 3 saatliğine ortadan kalkıyor.
3 saat bilgisayarda oyunumu oynuyorum 2 saat 45 dk. gibi bir vakit geçtikten sonra FPS düşüşü ve PC de hafif yavaşlama oluyor ve 3. saatin sonunda sağ altta Windows etkin değil yazısı gelince minik de olsa bir tık daha yavaşlama geliyor gibi.
-------------------------------------------------------------
Yani bu soruyu bu yüzden sordum.
Windows key alırsam oyunumda FPS düşüşü veya performansımdaki yavaşlama kalkar mı?
2 saat sonra olan FPS düşüşü bilgisayarın ısınmasından dolayıdır.

Son düzenleme:
Yeniden başlatınca bir tık daha hızlanıyor ama?
Bilgisayarı kullandıkça uygulamaları açıyorsunuz sonuçta. Yeniden başlatınca hem sistem kendini tazeler hem de bazı arka plan programları kapanır.

Geri
Yukarı