Çözüm Windows Explorer otomatik yenileme yapmıyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Masaüstüne veya klasöre yeni gelen dosyayı F5'e basmadan göremiyorum. En son güncel sürüm Windows 11 Pro var.

Windows Explorer otomatik yenileme yapmıyorsa aşağıdaki adımları izleyerek sorunu çözebilirsiniz:
  • Başlat menüsüne regedit yazıp Kayıt Defteri'ni açın.
  • HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{BDEADE7F-C265-11D0-BCED-00A0C90AB50F}\Instance yoluna gidin. Yoksa, oluşturun:
    • Sağ tıklayın > Yeni > Anahtar > Adlandırın {BDEADE7F-C265-11D0-BCED-00A0C90AB50F}
    • Sağ tıklayın > Yeni > Anahtar > Instance Olarak Adlandırın
  • Instance'a sağ tıklayın > Yeni > QWORD.
  • Sonra tekrar bu WORD'e sağ tıklayın, dontrefresh şekilde yeniden adlandırın ve ona 0 değeri verin.
  • Sistemi yeniden başlatın.

@Recep Baltaş hocam görev görünüme girdikten sonra masaüstüne her döndüğümde, görev çubuğum ve masaüstü uygulamalar kendi kendine yeniliyor. Bu sorun Windows 10'da vardı, 11'e geçtim burada da aynı şekil oluyor. Microsoft bug oluşmaması ve masaüstü görünmemesinin önüne geçmek için mi böyle bir şey yapıyor?

@Recep Baltaş hocam görev görünüme girdikten sonra masaüstüne her döndüğümde, görev çubuğum ve masaüstü uygulamalar kendi kendine yeniliyor. Bu sorun Windows 10'da vardı, 11'e geçtim burada da aynı şekil oluyor. Microsoft bug oluşmaması ve masaüstü görünmemesinin önüne geçmek için mi böyle bir şey yapıyor?
Görev görünüm kısmını anlamadım.

@Recep Baltaş Görev görünümüne girince masaüstü ekranları seçiyoruz ya hocam Masaüstü 1 veya Yeni masaüstü var ya oraya tıklayıp herhangi bir masaüstü ekranına ve uygulama girip ya da bir şeye girmeden masaüstüne geri dönünce yaşanmaya başlıyor problem. Temiz kurulum da denedim değişen bir şey yok, arkadaşım bilgisayarında denettirdim arkadaşım aynı durumu yaşamıyor. Acaba kullandığım bir yazılım falan mı bu duruma sebep veriyor çözemedim daha önce yoktu son 1-2 aydır başladı sanırım. Şu an bile denedim girip görev çubuğuna sağ tık yapıp masaüstüne boş yere tıklayınca (sağ tık veya sol tık fark etmiyor) veya bir uygulamayı aşağı alınca görev çubuğu ve masaüstü uygulama simgeleri ile beraber kendi kendine otomatik yenileme yaptığı anlaşılıyor. Bu durumu bilgisayarı yeniden başlatınca veya kapatıp açınca düzeliyor taa ki Görev görünüme girmediğim (tıklamadığım) zaman böyle sorun oluşmuyor.

1653082242104.png

Son düzenleme:
Acaba kullandığım bir yazılım falan mı bu duruma sebep veriyor çözemedim daha önce yoktu son 1-2 aydır başladı sanırım.
Olası sebeplerden birisi.

Shell uzantıları explorer.exe işlemine yükleniyor. Üçüncü taraf bir kabuk uzantısı hatalıysa, uğraştığımız sorun gibi garip sorunlara neden olabiliyor. Üçüncü taraf kabuk uzantılarını devre dışı bırakmak ve Windows'u yeniden başlatmak için ShellExView veya Autoruns kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı