Windows geç açılma ve siyah ekran hatası

Makaleler
6
Daha fazla  
Selam, bilgisayarımın açılması ile ilgili 2 sorunum olduğu için ayrı ayrı konular açmak yerine 2 sorunu bir konuda toplamak istedim. Ayrıca konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.

İlk sorunum: Bilgisayarımın açma tuşuna bastıktan sonra ASUS yazısı geliyor, ASUS yazısında yaklaşık 1 dakika kadar kaldıktan sonra Windows'un dönme simgesi geliyor ve bilgisayar öyle açılıyor.

İkinci sorunum: Bu sorunda da şifremi girip masaüstüne ulaşmak istediğim zaman beni simsiyah bir ekran karşılıyor. Bu kısımda da yaklaşık 5 dakika kadar bekledikten sonra masaüstü karşıma çıkıyor.

*Windows 10 kullanıyorum, güncelleme yaptıktan sonra böyle olmaya başladı ama güncelleme ile alakalı olsa diğer kullanıcılar da sorun yaşardı diye düşünüyorum.

Bu iki sorunu nasıl çözebilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Güncelleştirmeleri bu şekilde kaldırabiliyorsunuz sanırım tam bilmiyorum, bilgili arkadaşlar bilgilendirirse iyi olur.
Screenshot_1.png

Ben Windows'un güncellemelerine güvenmediğim için her güncelleme öncesi sistem geri yükleme noktası oluşturuyorum şahsen.

İşletim sistemi SSD'ye mi kurulu HDD'ye mi? Bu değerler aslında HDD'lik değerler.
Sistemimde sadece SSD var yani SSD'ye kurulu.
Sistem dosyalarında sorun olabilir, bir onarmanı tavsiye ederim.
CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve sfc /scannow ile bi tara istersen.
sfc /scannow komutuyla taradığım zaman bir sorun çıkmadı.

Geri
Yukarı