Windows gezgini silindi

Its Gloxinia

Decapat
Daha fazla  
Windows 10'da administrator klasöründeki her şeyi silip kendi kullanıcı adım ile giriş yaptım. Şu anda arama yerine bu bilgisayar yazıyorum, hiçbir şey çıkmıyor. Explorer.exe'yi Görev Yöneticisi'nden çalıştırdım, her şey duruyor ama hiçbir şekilde Windows gezginine erişemiyorum. Ne yapmalıyım?

Windows 10'da administrator klasöründeki her şeyi silip kendi kullanıcı adım ile giriş yaptım. Şu anda arama yerine bu bilgisayar yazıyorum, hiçbir şey çıkmıyor. Explorer.exe'yi Görev Yöneticisi'nden çalıştırdım, her şey duruyor ama hiçbir şekilde Windows gezginine erişemiyorum. Ne yapmalıyım?

Öyle yaparsanız silinir tabii ki? Neden öyle bir şey yaptınız? Sistem geri yükleme varsa deneyin yoksa formattan başka bir çareniz yok.

Öyle yaparsanız silinir tabii ki? Neden öyle bir şey yaptınız? Sistem geri yükleme varsa deneyin yoksa formattan başka bir çareniz yok.

Sistem geri yüklemeden kastınız nedir? Yeterince alanım yoktu bende kendi kullanıcımı kullandığımdan silsem ne olabilir ki diye düşündüm.

Sıfırlamak veya format atmaktan başka çareniz yok gibi. Eğer oluşturduysanız sistem geri yükleme noktasını kullanabilirsiniz.

Artı -1 Eksi
Yedekleme yaptıktan sonra kullanmayı unutmayın geri yükleme noktanızı.

@Its Gloxinia
Böyle programlar sistem ayarlarıyla oynuyor, explorer.exe yi kaldırıp başka programlar yüklüyorlar. Temayı kaldırdığınızda program da kalkıyor ve siz Windows Gezginisiz kalıyorsunuz.
Bir virüs taraması yapar mısınız? Geri yükleme explorer.exe yi geri yükleyemez benim bildiğim. Bu bir sistem dosyası. Eksik sistem dosyalarını cmd'de sfc/ scannow komutu ile yükleyebilirsiniz.

Geri yükleme yaparken antivirüs dosyasını çıkaramadığını söyledi klasörü silmeyi denedim administratorun izin vermesi gerektiğini söyledi ne yapmalıyım?

Administrator Hesabını Aktif Etmek​

1. Windows 8 ve 10 da; görev çubuğunda yer alan “Start” düğmesi üzerinde farenin sağ tuşuna tıklayınca açılan menüden, “Komut İstemi (Yönetici)” seçeneğini seçiyoruz. Karşımıza “Kullanıcı Hesabı Denetimi” penceresi çıkacak. İşlemi onaylayıp “Evet” diyoruz.

admin_aktif_1

2. Karşımızda “Administrator: Komut İstemi” adında bir pencere çıktı. Buraya şunu yazıp Enter a basıyoruz. (Dilerseniz aşağıdaki yazıyı kopyalayıp, Komut İstemi üzerinde sağ tıklayıp, “Yapıştır” diyebilirsiniz)

net user administrator /active:yes
İşlemin başarılı bir şekilde bittiğine dair “Komut başarıyla tamamlandı” uyarısını alıyoruz ve işlemi bitiriyoruz.

admin_aktif_2

Administrator Hesabına Şifre Vermek​

Administrator hesabını aktif hale getirdik. Şimdi yetkisiz kullanıcıların Administrator girişlerini kısıtlamak için bir şifre verelim. Aynı şekilde Komut İstemini, Yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki kodu yazmamız yeterli olacaktır.

net user administrator kolaydata123
admin_aktif_3

Administrator Hesabını Kapatmak​

Administrator adlı varsayılan yönetici hesabını kapatmak istiyorsanız, Komut İstemini Yönetici olarak çalıştırıp hesabı kapatabilirsiniz. İşlemi yapmak için, Administrator hesabı ile değil kendi yönetici hesabınız ile Windows’a giriş yapıp aşağıdaki kodu yazmanız gerekir.

net user administrator /active:no
admin_aktif_4

Geri
Yukarı