Windows giriş ekranında şifre isteme nasıl kaldırılır?

Yagiz3461

Hectopat
Dün akşam format attıktan sonra yeni bir hesap açtım ve giriş için şifre oluşturmamı istedi. Oluşturma gibi bir seçenek yoktu bende oluşturdum. Fakat şu anda bu şifreyi kaldıramıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Dün akşam format attıktan sonra yeni bir hesap açtım ve giriş için şifre oluşturmamı istedi. Oluşturma gibi bir seçenek yoktu bende oluşturdum. Fakat şu anda bu şifreyi kaldıramıyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Yerel hesaba geçiş yapın. Şifre yerinde hiç bir şey yapmadan enter basın.

Yanlış anlamadı isem Microsoft hesabı ile giriş sağladınız ve daha sonrasında PIN/Şifre kullanımı istedi. Eğer böyle ise hesabınızı Local/Yönetici hesaba çevirmeniz gerekiyor. Diğer türlü Microsoft hesabına bağlı şekilde farklı işlemler uygular iseniz bir noktadan sonra kullanıcı hesabınıza giriş yapamayabilirsiniz. Bu yüzden adım adım ve emin şekilde ilerlemek daha mantıklı.

Microsoft'a bağlı kullanıcı hesabından Yerel hesaba geçiş,
Microsoft Hesptan, Local Hesaba geçiş,
(Dilerseniz parolalı ve parolasız test yapabilirsiniz) Yeni bir Local hesap oluşturmak,
Her iki durumunda açıklanmış haline buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynakları detaylı ve kontrollü şekilde takip ederseniz sorunsuz, çözüme ulaşacağınızı düşünüyorum. İyi çalışmalar dilerim.

Geri
Yukarı