Windows güncelleme sonrası BIOS yanabilir mi?

fuatogur

Hectopat
Yer
İstanbul
Windows 10 güncellemesi yaptıktan sonra bilgisayar açılmadı. Teknik servise gönderdim ve bana BIOS'un yandığını söylediler. Acaba böyle bir şey mümkün müdür yoksa bunun farklı bir sebebi mi olabilir?

Windows 10'a önceki bir işletim sisteminden geçiş yapmaktan bahsediyorsanız Windows 10 BIOS ayarlarında kendine göre optimizasyon yapıyor yüklenirken. Bununla ilgili bir durum olabilir. Ancak Windows 10 kendini güncellerken BIOS'a müdahale etmiyor bildiğim kadarıyla. Başka bir nedenden zarar görmüş olabilir anakartınız.

BIOS güncellemesi farklı bir durum. Windows güncellemisi ile zarar görmüş olması çok düşük bir ihtimal.

Bios yanması olmaz çökmesi olur onu da biosu yeniden yazarlar ya da biosu sıfırlarlar. Anakartın yanma ihtimali olur o da güncelleme ile mümkün değil. Farklı chipset sürücüler kurulduysa bunlar anakartı kullanılmaz hale getirmiş olabilir onun dışında fiziksel müdahale dışında anakarta zarar vermeniz mümkün gözükmüyor

Güncellemeden sonra farklı bir şey ne bileyim böyle bağladığım bir cihazın vs. yapmış olma ihtimali var mı yoksa bu teknik destek yalan mı söylüyor 2500TL fiyat çıkarmışlar. Bu arada bilgisayar Lenovo C340-14IML Laptop

Windows güncellemesi nedeniyle böyle bir arıza olmaması gerekir. Başka bir nedenden arızalanmıştır sadece güncelleme ile denk gelmiş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı