Çözüldü Windows güncellemesi sonrası oyunlar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
RTX 2060, Ryzen 3600 sistem kullanıyorum. Dün Windows güncellemesi yaptım. Bugün bazı oyunlar açılmıyor. Örnek olarak Tomb Raider ve LoL söyleyebilirim. Neden olmuş olabilir?
Yardım edebilecek var mı?

Çözüm
Onu nasıl yapabilirim?

Büyük güncelleştirmeler temiz kurulum ile yapılırsa daha sağlıklı oluyor, temiz kurulum yapılabilir.

1. Windows ayarlar > sistem > hakkında kısmından sistem ve işletim sistemi bilgilerini görebilirsiniz.
  2. Güncellemeyi kaldırmak için Windows ayarlar > güncelleştirme ve güvenlik > Windows Update > güncelleme geçmişini görüntüle > güncelleştirmeleri kaldır seçeneğine girdiğinizde karşınıza yapılan güncelleştirmeler ve yapıldığı tarihler çıkar. Buradan güncellemeye sağ tıklayıp kaldır seçeneği ile kaldırabilirsiniz.
Onu nasıl yapabilirim?

Büyük güncelleştirmeler temiz kurulum ile yapılırsa daha sağlıklı oluyor, temiz kurulum yapılabilir.

1. Windows ayarlar > sistem > hakkında kısmından sistem ve işletim sistemi bilgilerini görebilirsiniz.
  2. Güncellemeyi kaldırmak için Windows ayarlar > güncelleştirme ve güvenlik > Windows Update > güncelleme geçmişini görüntüle > güncelleştirmeleri kaldır seçeneğine girdiğinizde karşınıza yapılan güncelleştirmeler ve yapıldığı tarihler çıkar. Buradan güncellemeye sağ tıklayıp kaldır seçeneği ile kaldırabilirsiniz.

Çözüm
Teşekkürler arkadaşlar. Düzeldi sorunum. Bu arada oyuna ilk girdiğimde 60 fps alıyorken bir kaç saniye sonra 150 felan oluyor. Direk 150 olması gerekmez mi?
oyuna ilk girdiğinde çevrenin yüklenmesi falan sürüyor olabilir.Saniyesinde 150 olamaz bende böyle ilk girdiğimde 50 lerden 130 lara falan yükseliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı