Windows güncellemesi sonrası R7 2700X ve Vega 56 kullanımı düştü

blackshipsx

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 3-4 ay öncesine kadar hiçbir sorun yoktu tahminime göre Windows güncellemelerini yaptıktan sonra bir hata oluştu ancak ekte ekleyeceğim fotoğrafta CPU ve GPU kullanım değerlerini görmektesiniz. FFA DM diye adlandırılan deathmatch sunucusunda 24 kişi bulunuyor ortalama ama ekran kartım ve işlemcim neredeyse hiç yükte çalışmıyor (her oyunda FPS düşmesi yemeye başladım). Aynı durumu yaşayıp da konuyla alakalı çözüme ulaşanlar lütfen yardımcı olsun. Dün format attım PC temizledim (tüm fanları sökerek) termal macun çektim her şeyi yaptım ama düzelmiyor. Şimdiden yorum yapan yapmayan herkese öncelikle teşekkür eder, hayırlı ramazanlar dilerim.

Sistem:
  • ASUS A320M Gaming anakart
  • 16 Corsair Vengeance 16 GB RAM 3200MHz
  • AMD Ryzen 7 2700X 3.9 GHz 4.2 Boost clock
  • AMD Sapphire Vega 56 8 GB 2048BIT HBM2
  • 500 GB Toshiba SSD
  • 750 Watt Thermaltake PSU
CSGOkullanımorani.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Son gelen Wİndows 10 güncellemelerinin oyun performansını düşürdüğü söylentileri var.
Bende tesadüf dün gördüm bu konuyu, benimde nedense son zamanlarda oyun performansım pek iyi değil.
Konu doğruysa eğer sorunun (sorunumuz) Windows kaynaklı olabilir.

Son gelen Wİndows 10 güncellemelerinin oyun performansını düşürdüğü söylentileri var.
Bende tesadüf dün gördüm bu konuyu, benimde nedense son zamanlarda oyun performansım pek iyi değil.
Konu doğruysa eğer sorunun (sorunumuz) Windows kaynaklı olabilir.

cevabın için teşekkür ederim bu haberi görmemiştim ama gerçekten artık insan beklemekte zorlanıyor inanılmaz bir fps kaybı ve drop yiyorum hala bir çözüm yolu bulamadım çok şey denememe rağmen

Rica ederim önemli değil.
Eğer Windows tarafından düzeltme beklemek istemiyorsan, konuda bahsi geçen güncellemeleri kaldırabilirsin kendin.
Tabii sorun Windows kaynaklıysa eğer, sadece habere göre yorum yapıyorum ama son zamanlarda çok fazla aynı problemi yaşayan insanlar görüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı