Windows Güncellemesinden Sonra Oyunlara Geç Girme Sorunu

orkun oğuztürk

Hectopat
Daha fazla  
Beyler ben yeni bir sistem topladım. Özelliklerini alta yazarım. İlk aldığımda oyuna direk giriyor sorun vs. hiçbirşey yoktu fakat bir gün windows güncellemesi geldi güncellemeyi yaptıktan sonra oyunlara girdiğimde örneğin LoL'de şampiyon seçtikten sonra normalde hemen gelirdi yükleme ekranı fakat biraz geç geliyor bekletiyor. Ayrıca tam farketmedim ama herhalde FPS kaybı da yaşadım bunun sebebi nedir? Yardımcı olur musunuz ? Ayrıca bu sorunların yaşanması windows güncellemesi ile ilgili olmayabilir. Başka bir sorun var ise söylerseniz memnun olurum.

Bilgisayar özellikleri:
Nvidia GTX 1080
i7 6700
16GB RAM
250GB SSD
1TB HDD
z170 motherboard
1920x1080 60Hz monitör

pc.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows her kapanıp, açıldığında ilk gün kadar hızlı olmaz. Ayrıca windows güncellemesinden sonra olduğunu varsayalım. Xbox DVR açık olduğundan FPS düşüşü yaşıyor olabilirsin. İstersen windows + G tuşuna basarak bütün seçenekleri devre dışı bırakabilirsin. İstersen windows 10 Xbox uygulamasına giriş yaparak, seçeneklerden bahsettiğim ayarı devre dışı bırakabilirsin. Sorun devam ediyor ise belirt, farklı çözümler arayalım.

aa.jpg

Bende güncelledim ama sorun çıkmadı.
Sistemini bir tara belki Virus veya başka bir şeyde bulaşmış da olabilir.
Nvidia GTX 1080
i7 6700K
16GB RAM
500GB SSD
2TB HDD
z170 Gaming7
1920x1080 60Hz monitör

Son düzenleme:
Windows her kapanıp, açıldığında ilk gün kadar hızlı olmaz. Ayrıca windows güncellemesinden sonra olduğunu varsayalım. Xbox DVR açık olduğundan FPS düşüşü yaşıyor olabilirsin. İstersen windows + G tuşuna basarak bütün seçenekleri devre dışı bırakabilirsin. İstersen windows 10 Xbox uygulamasına giriş yaparak, seçeneklerden bahsettiğim ayarı devre dışı bırakabilirsin. Sorun devam ediyor ise belirt, farklı çözümler arayalım.

XBOX DVR yüklü olmadığından manuel şekilde yapmıştım. Değeri 0 felan yapıyorsun ama yine bir değişiklik algılayamadım. Başka bir çözümün varsa yardımcı olur musun?

Son düzenleyen: Moderatör:
XBOX DVR yüklü olmadığından manuel şekilde yapmıştım. Değeri 0 felan yapıyorsun ama yine bir değişiklik algılayamadım. Başka bir çözümün varsa yardımcı olur musun?
MSI Afterburner programını kur ve oyun içinde ekran kartın %100 kullanılıyor mu bir bak bütün oyunlarda. Sonra bir daha konuşuruz, farklı bir çözüm ararız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı