Windows güvenliği hatası

Masashi

Hectopat
Ben 1 ay önce falan Kaspersky Security Cloud antivürüsünü indirmiştim şimdi onu IObit uninstaller Pro uygulaması ile sildim. Fakat sildiğim halde Windows güvenliğinde, "virüs ve tehdit koruması" ve "güvenlik duvarı ve ağ koruması"nın altında Kaspersky Security Cloud aç yazıyor. Tıkladığımda ise hiçbir şey olmuyor çünkü sildim. IObit ile sildiğim için mi böyle oldu? 2 defa falan yeniden başlattım ama hala böyle. Fotoğrafa bakarak görebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• resim_2020-11-05_225215.png
    resim_2020-11-05_225215.png
    16,5 KB · Görüntüleme: 29
Antivirüs yazılımları, kendi araçları dışındaki araçlarla kaldırıldığında bu tarz sorunlar oluşabilir. Antivirüs yazılımınızı; harici bir yazılımla silip, bir de kaldırma işleminden sonra sisteminizde yeniden başlatma eylemini gerçekleştirmediyseniz, bu tarz problemler görmeniz normaldir. Kaspersky Security Cloud yazılımını tekrardan sisteminize yükleyiniz ve Kaspersky tarafından sağlanan Kaspersky Removal Tool (kavremover) aracını kullanarak kaldırma işlemini gerçekleştiriniz.

IObit tarafındna sağlanan birçok yazılımda da bu tarz sorunlar yaşanabiliyor. IObit Advanced SystemCare, Driver Booster vs. gibi IObit tarafından sağlanan yazılımlar sistem içerisinde kullanılmak üzere pek de sağlıklı değildir. Mümkün olduğunca IObit ürünleri kullanmamaya gayret gösteriniz.

Yazılım kaldırma aracı istiyorsanız, Bulk Crap Uninstaller kullanabilirsiniz. Fakat antivirüs yazılımları dışındaki yazılımları kaldırmaya çalışınız. Yoksa belirttiğiniz görseldeki gibi sorunlar da oluşabilir.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı