Windows Güvenlik Duvarı Sizce Nasıl?

Windows Güvenlik Duvarı sizce nasıl?

• Oy verenlerin toplamı
    31
Nasıl temizlenmesi gerektiğini bildiğim virüsü temizleme işinde kendi bildiğini yapmayı tercih ettiğinden dolayı memnun olmadığım Defender yerine Bitdefender kullanayım dedim. Onun da arayüzünde sorun var galiba ikonuna tıklayınca açılmıyor bazen. Kaspersky ve Eset anahtarları kaldı son koz olarak elimde. Okullar açılmadan onları da deneyip emekliliği gelmiş-düşük segment bilgisayarlar için antivirüs incelemesi gibi birşey yapmayı düşünüyorum.

Windows 10 kullanıyorsanız ve sistemi güncel tutuyorsanız yeterli diye düşünüyorum. Yinede 6 ayda falan sıfırlamakta fayda var. Gelişmiş ayar vs. yapmak istersenizde BiniSoft'un Windows Firewall Control yazılımını kullanabilirsiniz. Bitdefender Free, Kaspersky Free gibi ürünlerle kullanılabilir. Ama Windows Defender kesinlikle önermiyorum. Başarısız. Daha gelişmiş bir koruma istiyorsanız Forticlient - Next Generation Endpoint Protection önerebilirim. Ücretsiz sürümü vardı.

Son düzenleme:
Tek başına yetebileceğini sanmıyorum. Günümüz şartlarında çok zayıf kalır. Eğer ücretli antivirüs kullanıyorsan zaten içerilerindeki güvenlik duvarları ihtiyacını karşılar. Onun dışında ücretsiz olarak comodo güvenlik duvarını öneririm.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı