"Windows hazirlaniyor bilgisayari kapatmayin" kapatırsam ne olur?

Yer
İstanbul/Ataşehir
Servislerden Windows Update'i birkaç kere duraklatıp aktif etmenin sonucu olarak, servis hizmeti durduluyor şeklinde takılıp kalmıştı. Bende düzelmesi amacıyla yeniden başlatmak istedim. Yeniden başlata basınca "Windows Hazırlanıyor bilgisayarınızı Kapatmayın" şeklinde bir ibare çıktı. Biraz bekledim ve düzelmeyince kasanın üstündeki reset tuşuna bastım. Açılırken kısa bir süre yine bu kapatmayın uyarısını verdi fakat girebildim.

Bunun Windows'a bir zararı olmuş mudur? Servislerden Update'i kapatma sebebim ise AMD Display yüklemesinden kurtulmak içindi.
Bu güncelleme ile beraber ufak tefek toplu güncelleştirmeler, Framework ve antivirüs zeka güncellemeleri de vardı.

Sorum çok açık, yazı biraz uzun oldu ama;
Bu süreyi beklemeden reset atmamın windowsa bir zararı olmuş mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kapatırsan PC kapanır, ben güncelleme yaparken genelde elektrik kesilir ama bir sıkıntı olmadı.
Başlığa bakarak cevapladım.

Update esnasında bilgisayarı kapatmanız donanımsal olarak olmasa da Windows için yazılımsal sorunlara sebep 'olabilir'. Kesin bir şey söylemek imkansız, biraz kumar bir iş :D

Aslında kapatmamıştım.
Kasa üstündeki reset tuşundan resetledim ve o şekilde girdim windowsa.
Yani yeniden başlatılmış gibi oldu işletim sistemi.
Bunun bir eksisi olur mu?

Aslında kapatmamıştım.
Kasa üstündeki reset tuşundan resetledim ve o şekilde girdim windowsa.
Yani yeniden başlatılmış gibi oldu işletim sistemi.
Bunun bir eksisi olur mu?

Reset zaten kapatma işlemidir, şu anda bir sıkıntı yaşamıyorsan bir şey olmamıştır ama bu tekrar yaparsan olmayacağı garantisini vermez. Mümkün olduğunca sisteme güncelleme esnasında müdahale etme :)

Reset zaten kapatma işle midir, şu anda bir sıkıntı yaşamıyorsan bir şey olmamıştır ama bu tekrar yaparsan olmayacağı garantisini vermez. Mümkün olduğunca sisteme güncelleme esnasında müdahale etme :)

Display güncellemesini gizleyip, Update'leri yaptım.
Şu MSI Afterburner hatasınıda halledersem iyi olacak.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı