Windows HDD'de iken oyunları M.2'de performanslı oynayabilir miyim?

msheker

Centipat
Arkadaşlar selam, PC'mde uzun zamandir HDD kullanıyordum ancak M.2'ye geçme kararı aldım fakat kafamda bir soru var: Windows HDD'de kalsa, oyun dosyalarını M.2'ye taşısam oyunları M.2 performansı ile oynayabilir miyim? Ben direk bu işlemi yapacaktım fakat arkadaşlar Windows performansına göre oluyor bu işler deyince bir şüpheye düştüm. Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim, şimdiden teşekkürler.(Şu anlık PC'yi formatlayıp Windows'u M.2'ye kurma imkanım yok orayı es geçelim.)

HDD'de kurulu olduğundan daha performanslı şekilde oynarsın. Bir süre notebookumda sistemi HDD'den SSD'ye kopyalayamadığım için Windows HDD'de, adobe uygulamaları ve oyunlar SDD'de kurulu şekilde kullanıştım ve performansı HDD'den daha iyiydi.

M.2 oyun performansını çok etkilemiyor normal SSD alınır cüzdan sağlığı korunur diye biliyorum. Ayrıca SSD oyunun performansını artırmaz sadece oyun daha hızlı açılır, daha hızlı oyun oynamaya başlanır, uzun yükleme ekranları def edilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarında yüklemeler hızlanır; oyunun açılış hızları, Windows'un açılış süresi, M.2 SSD içinde kopyalama işlerinin süresi düşer ama FPS'e etki etmez.

Amaç sadece oyunsa M.2 yerine normal SSD alabilirsin, paran cebinde kalır. SSD'ye ne kurarsan kur kurduğun şey daha hızlı tepki verir, FPS falan arttırmaz yani. Sana önerim temiz kurulum yapıp Windows'u da SSD'ye kurman.

Amacın FPS ise arkadaşlarında dediği gibi bir fark bekleme tabi ki. Fakat yükleme sürelerinde ciddi performans artışları görürsün M.2 ile...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim fakat performans dediğim FPS değil yükleme ekranları, yani şimdi Windows HDD'de kalsa oyunları M2'ye taşısam(Oyunları baştan kurmama gerek yok di mi?) sağlıklı olur, M2'den faydalanabilirim değil mi?

Arkadaşlar çok teşekkür ederim fakat performans dediğim FPS değil yükleme ekranları, yani şimdi Windows HDD'de kalsa oyunları M2'ye taşısam(Oyunları baştan kurmama gerek yok di mi?) sağlıklı olur, M2'den faydalanabilirim değil mi?

Direkt oyun klasörünü kopyalamayı kastediyorsan bazı registry verilerinde ve dosya yolu kayıtlarında tutarsızlık olacağı için oyunların çalışmama ihtimali var. Oyunu kaldırıp tekrar kurmanı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı