Windows her şeyi çok geç işliyor ve donuyor

Echidna

Hectopat
Arkadaşlar Windows'um bozuluyor. Mesela Google'da video izliyorum video aniden takılmaya başlıyor. Spotify'daki şarkıda aynı şekilde masaüstüne gidip yenileye basıyorum yenile tuşu orada takılı kalıyor. Bir süre sonra atıyorum Chrome'da yeni sekme açacağım zaman açılmıyor. Discord kullanayım diyorum Discord donmuş oluyor bir süre sonra Windows kilitleniyor bilgisayarı düğmeden kapatmam gerekiyor. Kapanması için sırf bu yüzden format atmıştım, sorunsuz çalışıyordu ama 1-2 ay oldu tekrar aynı sorun baş göstermeye başladı. Bu olay her gün bir kez gerçekleşiyor bilgisayarı kapatıyorum sonra sorunsuz çalışıyor. Bu da anlık çekilen video.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    199,2 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de öyle oluyor. Görev çubuğuna sağ tıklayıp görev yöneticisini açmak istediğimde görev yöneticisi yazan çubuk kalıyor aynı senin yenile çubuğunun kalması gibi.

Bozuk dosyaları SFC /scannow ile tarayıp düzelttim ancak işe yaramadı. Donanımlarımız ve Windows 21H2 ile arasındaki yazılımsal bir problem ile alakalı yüksek ihtimal.

Ayrıca ben donacağını anlayabiliyorum, gün içinde hiç takılma yapmayan bilgisayar bir anda teklemeye başlıyor.

Aynen öyle hiçbir sorun yokken bir anda senin dediğin gibi oluyor. bu arada ssd de bir sorun çıkmadı ssd kaynaklıda değil muhtemelen

Aynen öyle hiçbir sorun yokken bir anda senin dediğin gibi oluyor. bu arada ssd de bir sorun çıkmadı ssd kaynaklıda değil muhtemelen
Sorun yok zaten, benim tahmin ettiğim gibi muhtemelen donanımlarımız ve yazılımlarımız arasındaki bir problem.

Geri
Yukarı