Windows her ürün anahtarını kabul ediyor

MuhammedA

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Windows 11 Pro sürümünün sanal makine niteliği taşıyan Hyper-V ile Windows 10 Pro 1507 kurup daha önceden girdiğim anahtar ile etkinleştirmeye çalıştım. Başaramadım, hata ayrıntıları kısmında ise bu ürün anahtarının engellendiği söyleniyordu lakin engellenen anahtar benim ana bilgisayar için kullandığım anahtardı. İçime bir kuşku düştü ve lisansı kaldırmayı denedim. (slmgr /upk, cpky falan filan) ürün anahtarı kalkıyordu lakin Windows dijital lisans ile etkinleştirildi yazısı kalıyordu. İyice kuşkulanmaya başladım, KMS ile ilgili bir sorun vardır diyerek internette bulduğum lisansları girmeye çalıştım ve hepsini kabul etti. Normalde bu anahtarların geçersiz olması gerekiyordu ama bende nedense aktif oldu. Ne yapmalıyım?

Hiç KMSPico ya da HWIDGEN kullandığımı hatırlamıyorum.

Not: Ürün anahtarının türü Retaildir.

Son düzenleme:
Windows 11 Pro sürümünün sanal makine niteliği taşıyan Hyper-V ile Windows 10 Pro 1507 kurup daha önceden girdiğim anahtar ile etkinleştirmeye çalıştım. Başaramadım, hata ayrıntıları kısmında ise bu ürün anahtarının engellendiği söyleniyordu lakin engellenen anahtar benim ana bilgisayar için kullandığım anahtardı. İçime bir kuşku düştü ve lisansı kaldırmayı denedim. (slmgr /upk, cpky falan filan) ürün anahtarı kalkıyordu lakin Windows dijital lisans ile etkinleştirildi yazısı kalıyordu. İyice kuşkulanmaya başladım, KMS ile ilgili bir sorun vardır diyerek internette bulduğum lisansları girmeye çalıştım ve hepsini kabul etti. Normalde bu anahtarların geçersiz olması gerekiyordu ama bende nedense aktif oldu. Ne yapmalıyım?

Hiç KMSPico ya da HWIDGEN kullandığımı hatırlamıyorum.

Not: Ürün anahtarının türü Retaildir.

Ürün anahtarını kabul edebilir ama etkinleştirme yapmayabilir.
Birde girdiğin ürün anahtarları Microsoft'un test amaçlı dağıttıkları olabilir. Bir süre sonra iptal olurlar.

Ürün anahtarını kabul edebilir ama etkinleştirme yapmayabilir.
Birde girdiğin ürün anahtarları Microsoft'un test amaçlı dağıttıkları olabilir. Bir süre sonra iptal olurlar.
İnternetten aldım. 1 yıl oldu.
Dualboot Windows ları etkinleştiriyor ama sanal makineyi etkinleştirmiyor. Galiba anakartlar farklı olduğu için olabilir.

Bir şey deneyeceğim. Ben Hyper-V farklı bir anakart seçtim. Ondan olabilir şimdi ise diğer seçeneği seçeceğim. Oldu oldu, olmadı naneyi yedim.

Eğer lisansın orjinal Microsoft lisansı ise ve bloke olduğundan şüpheleniyorsan telefonla arayıp durumu izah ederek düzelttirebilirsin. Zor bir işlem değil o, blokeyi hemen kaldırırlar. Eğer 20 liralık lisans ise zaten yenisini alırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı