Windows inatla eski sürücüyü yüklüyor

kem4li

Hectopat
Merhaba, ben Intel HD Graphics 5500'nin yeni sürücüsünü indirsem Windows silip 2014 sürücüsünü koyuyor. Windows neden bunu yapıyor?

İnternet bağlantınızı kesip indirdiğiniz sürücüyü kurun. Siz o sürücüyü kurana kadar muhtemelen Windows Update yüklüyordur. O da olmazsa Windows Update hizmetini devre dışı bırakabilirsiniz.

Merhaba, ben Intel HD Graphics 5500'nin yeni sürücüsünü indirsem Windows silip 2014 sürücüsünü koyuyor. Windows neden bunu yapıyor?
Doğru sürücü indirmiyor olabilir misiniz?
Ayrıca HD Graphics 5500 2015 senesinde çıktı. 2014 sürücüsü yüklemesi de ayrı bir saçmalık.
Komple sürücüleri silin ve 2020 sürücüsünü yükleyin.

İnternet bağlantınızı kesip indirdiğiniz sürücüyü kurun. Siz o sürücüyü kurana kadar muhtemelen Windows Update yüklüyordur. O da olmazsa Windows Update hizmetini devre dışı bırakabilirsiniz.
Hayır, hayır. Windows bu konuda baya inatçı. Ben internet bağlantısını kesip yükledikten sonra interneti açıyorum hemen yüklüyor. Windows sürümüm 8.1 Single Language 64-bit, sürücüyü önceden DDU ile silip yüklüyorum ve buradan indirdim: Download Intel® Graphics Driver for Windows* [15.40]
Doğru sürücü indirmiyor olabilir misiniz?
Ayrıca HD Graphics 5500 2015 senesinde çıktı. 2014 sürücüsü yüklemesi de ayrı bir saçmalık.
Komple sürücüleri silin ve 2020 sürücüsünü yükleyin.
Baya baya 2014 imzalı hatta 8.1 değil 8 sürücüsüymüş.

Hayır, hayır. Windows bu konuda baya inatçı. Ben internet bağlantısını kesip yükledikten sonra interneti açıyorum hemen yüklüyor. Windows sürümüm 8.1 Single Language 64-bit, sürücüyü önceden DDU ile silip yüklüyorum ve buradan indirdim: Download Intel® Graphics Driver for Windows* [15.40]

Baya baya 2014 imzalı hatta 8.1 değil 8 sürücüsüymüş.
Intel® Driver & Support Assistant
Intel uygulamasını kurup sürücü güncellemesini yapar mısın?
Belki bu yöntemle sorun yaşanmaz.

Hocam sen Windows'u formatla Windows 10 yapabiliyorsan yap sonra DDU ile sürücüsünü kaldır yeni driveri kur etkisini görecen.
Not: (Formatlamak zorunda değilsin ama garanti olsun diye söyledim.)

Kullanıyorum ben bunu çok iyi tavsiye ederim ama driveri kaldırırken safe moda geç daha sağlıklı olur programda öyle yazıyor.

Hocam sen Windows'u formatla Windows 10 yapabiliyorsan
USB yok.
sonra DDU ile sürücüsünü kaldır yeni driveri kur etkisini görecen.
Yaptım olmadı.
Intel® Driver & Support Assistant
Intel uygulamasını kurup sürücü güncellemesini yapar mısın?
Belki bu yöntemle sorun yaşanmaz.
Toshiba bana özel sürücü yüklemiş olabilir mi?
1606557712756.png

Toshiba'ya baktım, en yeni sürücü 2015. Ne yapacağım?
1606558195821.png

Bu sürücü sürümü:
1606558312325.png

2014 sürücünün sürümü nasıl 2015'ten güncel oluyor? 🤔

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı