Windows Kioxia Exceria 500 GB M.2 SSD'ye kurulmalı mı?

shisuixap

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben yeni bir SSD almayı planlıyorum depolamam yetersiz kaldığı için, şu anki sahip olduğum SSD şudur:

Bu SSD'nin üstüne yeni başka bir marka almak istiyorum 4 ay kullanmama rağmen sağlığı %78'e düştü böyle bir problemleri var sanırım Kioxia markalı SSD'lerin, yeni SSD alınca Windows'u ona atarsam PC hızlanır mı ve bu durumda RAID 0 yapmak iyi olur mu?

Almayı düşündüğüm SSD budur.

Şu anki SSD'nin CrystalDiskMark hızları ne acaba? Bende 4.5 senelik SSD var. Onun bile sağlığı Smart verilerinde %79 gözüküyor.

Nedense 0 gözüküyor hepsi, bu konu hakkında pek bir bilgi sahibi değilim ama 0 olmaması gerekiyor sanırım

Şubat aynda aldığım WD Green'in sağlık durumu hala %100. 4 ayda nasıl düşebilir ki bu kadar?

Bir fikrim yok hocam birçok kez oyun yüklemesi yaptım 4 ay içerisinde (RDR 2 GTA 5 vs.) Onlardan dolayı bu kadar düşceğini sanmıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-11-30 211540.png
    Ekran görüntüsü 2022-11-30 211540.png
    33,7 KB · Görüntüleme: 13
Teşekkürler, aklıma nasıl gelmedi bilmiyorum 😅
İnsanlık hali olur öyle şeyler. 🙂 Bu arada değerler normal gözüküyor. Ancak sağlık durumunun o kadar düşmesi ilginç. Hwinfo64 programını indirip oradan ne kadar okuma yazma yaptığınıza bakabilirsiniz. Kioxia'nın kendi uygulaması varsa oradan da bakabilirsiniz.

Şu an ki kullandığın kioxia ssd'yi bende almayı düşünüyorum, gerçekten 4 ay gibi bir sürede sağlığı bu kadar hızlı mı düştü ?

Yeni konular

Geri
Yukarı