Windows kopyalarken ayrılmamış alan sorunu

karavana03

Decapat
Yer
İstanbul
Herkese iyi forumlar. Bugün itibarıyla bilgisayarıma yeni bir M.2 SSD taktım. Daha önce ki SSD'de kurulu olan Windows'u bu yeni M.2 SSD'yi kopyaladım ve BIOS bölümünden önceliği bu SSD'ye verdim. Fakat aldığım SSD 500GB boyuta sahipken 120GB boyutunda gösteriyor ve disk yönetiminde 350GB'ye yakın ayrılmamış alan gözüküyor. Bu ayrılmamış alanı problemini nasıl çözebilirim?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı1.JPG
    Ekran Alıntısı1.JPG
    145,9 KB · Görüntüleme: 23
Ayrılmamış alana sağ tıklayıp yeni basit birim yapın. Onuda 120 GB ile birleştirin. Olmaz ise direk yedek alıp temiz kurulum format yapın.

Disk yönetiminde 111 GB olan kısmına sağ tık birimi genişlet tıklayın o birleştirir.
Birimi genişlet işaretine maalesef tıklamama izin vermiyor.
Ayrılmamış alana sağ tıklayıp yeni basit birim yapın. Onuda 120 GB ile birleştirin. Olmaz ise direk yedek alıp temiz kurulum format yapın.
Sizin dediğiniz gibi yeni basit birim sihirbazını açtım ayrılmamış alanı ise farklı bir sürücü olarak atayabiliyorum sanırsam sadece. Sürücü harfin de mesela F seçersem ayırıyor mu bilmiyorum fakat C sürücüsü ile birleştirmeyi bulamadım.
Resim de gösterdiğim gibi mi devam etmeliyim?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı2.JPG
    Ekran Alıntısı2.JPG
    23,5 KB · Görüntüleme: 23
353 GB olan kısımda sağ tıklayınca birimi genişlet yoktur sanırım. O zaman tek çare temiz kurulum yaparken tüm bölümleri silip sıfırdan kurulum yapmak olacaktır. Ya da Minitool Partition programıyla mümkün galiba.

353 GB olan kısımda sağ tıklayınca birimi genişlet yoktur sanırım. O zaman tek çare temiz kurulum yaparken tüm bölümleri silip sıfırdan kurulum yapmak olacaktır. Ya da Minitool Partition programıyla mümkün galiba.
Dediğiniz program ile sonunda başardım. Ayrılmamış alan C sürücüsü ile birleşti ve 500GB olarak gözüküyor. Teşekkür ederim yardımınız için.

Geri
Yukarı