Windows kurarken M.2 mi SATA SSD mi tercih edilmeli?

Emrep46

Hectopat
Elimde Toshiba - TR200 480 GB SATA SSD ve Corsair MP510 1 TB M.2 SSD bulunmaktadır. Windows, oyunlar, vs. hangilerini hangilerine yüklemem sizce daha doğru olur?

Benim fikrim Windows'u 480 GB SATA SSD'ye yüklemek.
Oyunları ise 1 TB M.2 SSD'ye yüklemek.

Sizce nasıl yapmam daha uygun olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kağıt üzerinde M.2 SSD daha hızlı gözükse de pratikte milisaniyelerden bahsedeceğimiz için çok bir fark olmayacaktır.

Bu Konu'da ne yazık'ki yanılıyorsunuz. Daha önceki Notebook'da normal SSD kullanırdım ve inanılmaz sıkıntı çekerdim açılması 15 20 saniyeyi bulurdu. Şimdi ise yeni aldığım Notebook'da M.2 SSD var ve emin olun ne ara açıldığını bile anlayamıyorum düğme'ye basmam ile açılması bir oluyor. Aralarında çok çok rahat 10 saniye fark var onun için eğer denemediyseniz ikisini bir anlayamazsınız.

Tavsiyem her ne yüklüyorsanız M.2'ye yükleyin.

Bu Konu'da ne yazık'ki yanılıyorsunuz. Daha önceki Notebook'da normal SSD kullanırdım ve inanılmaz sıkıntı çekerdim açılması 15 20 saniyeyi bulurdu AMD A8 işlemci ile. Şimdi ise yeni aldığım Notebook'da M.2 SSD var ve emin olun ne ara açıldığını bile anlayamıyorum düğme'ye basmam ile açılması bir oluyor. Aralarında çok çok rahat 10 saniye fark var onun için eğer denemediyseniz ikisini bir anlayamazsınız.

Tavsiyem her ne yüklüyorsanız M.2'ye yükleyin.

Sadece muhalefet olmak için yazmışsın gibi geldi bana. Bir tarafta eski sistem bir tarafta yeni sistem kıyaslıyorsun. Anakartın farklı, ramlerin farklı, bios ayarların ve işlemcin farklı olmasına rağmen sen sadece M2 SSD kullandığın için sistemin hızlı açıldığını düşünüyorsun. Yeni sistemindeki M2 SSD'yi söküp yerine SSD takıp en kısa zamanda dene, boot edilme hızlarını kronometre ile tut bakalım 10 saniyeyi bulacak mı.

Sadece muhalefet olmak için yazmışsın gibi geldi bana. Bir tarafta eski sistem bir tarafta yeni sistem kıyaslıyorsun. Anakartın farklı, RAM'lerin farklı, BIOS ayarların ve işlemcin farklı olmasına rağmen sen sadece M.2 SSD kullandığın için sistemin hızlı açıldığını düşünüyorsun. Yeni sistemindeki M.2 SSD'yi söküp yerine SSD takıp en kısa zamanda dene, Boot edilme hızlarını kronometre ile tut bakalım 10 saniyeyi bulacak mı?

Konu sahibinin: M.2 SSD 3480 yazma / 2700 okuma hızına, SATA olan 500 MB gibi bir değer var arkadaş haklı. M.2 gözle görülür biçimde fark ettirir.

Son düzenleme:
Sadece muhalefet olmak için yazmışsın gibi geldi bana. Bir tarafta eski sistem bir tarafta yeni sistem kıyaslıyorsun. Anakartın farklı, RAM'lerin farklı, BIOS ayarların ve işlemcin farklı olmasına rağmen sen sadece M.2 SSD kullandığın için sistemin hızlı açıldığını düşünüyorsun. Yeni sistemindeki M.2 SSD'yi söküp yerine SSD takıp en kısa zamanda dene, Boot edilme hızlarını kronometre ile tut bakalım 10 saniyeyi bulacak mı?

Bunda muhalefet yapılacak hiçbir şey yok Ikisini'de zamanında ve şimdi ölçtüm birisi 500'e 200 iken birisi 3000'e 1300 burada anlaşılmayacak ya da ispatlanamayacak hiçbir şey yok birisi saniyede 500 MB okurken diğeri 3000 MB okuyor birisi Saniye'de 200 MB yazarken diğeri 1300 MB yazıyor. Sonuç çok açık ve net hiç muhabbet etmeye gerek yok.
Konu Şahin'in: M.2 SSD 3480 yazma / 2700 okuma hızına, SATA olan 500 MB gibi bir değer var arkadaş haklı. M.2 gözle görülür biçimde fark ettirir.

Teşekkür ederim.

Bunda muhalefet yapılacak hiçbir şey yok Ikisini'de zamanında ve şimdi ölçtüm birisi 500'e 200 iken birisi 3000'e 1300 burada anlaşılmayacak ya da ispatlanamayacak hiçbir şey yok birisi saniyede 500 MB okurken diğeri 3000 MB okuyor birisi Saniye'de 200 MB yazarken diğeri 1300 MB yazıyor. Sonuç çok açık ve net hiç muhabbet etmeye gerek yok.

Az önce boot etme hızından bahsediyordun şuan yazma hızına geçtin farkında mısın dostum? Yazma ve okuma hızı olarak evet haklısın ama boot hızında malesef bilginin olmadığını düşünüyorum ki bunu eski sisteminde SATA SSD ile yeni sistemindeki M2 SSD'yi kıyaslayarak da göstermiş oldun.
Teşekkür ederim.

Konu Şahin'in: M.2 SSD 3480 yazma / 2700 okuma hızına, SATA olan 500 MB gibi bir değer var arkadaş haklı. M.2 gözle görülür biçimde fark ettirir.

Hatta gereksiz yere üsteledin o kadar, buyur boot edilme hızını kendin izle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı