Çözüldü Windows kurduktan sonra çipset otomatik olarak kurulur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SupremeMB

Hectopat
Daha fazla  
Selam format hakkında bazı şeyler sormak istiyorum:
1-Microsoft hesabıma giriş yapmadığım halde format sonrası Microsoft kütüphanemde daha önce yüklemiş olduğum uygulamaları gösteriyor(mesela FH4 demo kütüphaneme ekledim fakat format sonrası Microsoft kütüphanede gösteriyor, acaba düzgün format atamıyorum mu?)
2- Bende 2 adet disk var. Tüm bölümleri siliyorum ve ilk diske yeni diyorum, sonra 2. diske yeni diyorum ve ilk diski seçip devam ediyorum bu doğru mu?
3-Windows kurarken benden konum, reklam kimliği vb. izinler istiyor bunlardan hangilerini izin vermeliyim.(sistemin yavaşlaması için).
4-Windows kurduktan sonra chipset otomatik kurulur mu? Kurmak önemli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kütüphanene eklemişsin adı üstünde. Kaldırmaya gerek yok. Düzgün atmışsındır.

Evet. Kurmak istediğin disk oysa yani.

Hiçbirine izin vermene gerek yok ancak çok fark olmaz verip vermemek arasında. Asıl RAM yiyenler Telemetri uygulamaları.

Kurulur ancak "/overall" komutu ile güncel sürücüyü kurmanız önerilir.
Hocam, lisans anakarta işlendiği için olabilir. Chipset sürücüsünü anakartın sitesinden indirip kurun. Bazen günceli kurulmaz.

Evet. Kurmak istediğin disk oysa yani.

Hiçbirine izin vermene gerek yok ancak çok fark olmaz verip vermemek arasında. Asıl RAM yiyenler Telemetri uygulamaları.

Son düzenleme:
Çözüm
Diskleri silerken disklerin hepsini biçimlendirmen gerekir. Bu sayede diskler tertemiz olur diyebiliriz. Oyun amaçlı oynuyorsanız hepsini kapatırsanız yararınıza olacaktır. Ekran Kartı, Anakart Chipset ve Audio Driverlarını elle kurmanız gerekir. Bunun için tarayıcınıza anakartınızın marka modelini yazıp, official websitesini girip, driver veya support kısmından gerekli driverler kurabilirsiniz. Umarım yardımcı oldum.

Hocam, lisans anakarta işlendiği için olabilir. Chipset sürücüsünü anakartın sitesinden indirip kurun. Bazen günceli kurulmaz.

Evet lisans anahtarı anakarta gömülü. Cevabınız için teşekkürler.

Evet. Kurmak istediğin disk oysa yai.

Çok teşekkür ederim ❤️
Diskleri silerken disklerin hepsini biçimlendirmen gerekir. Bu sayede diskler tertemiz olur diyebiliriz. Oyun amaçlı oynuyorsanız hepsini kapatırsanız yararınıza olacaktır. Ekran Kartı, Anakart Chipset ve Audio Driverlarını elle kurmanız gerekir. Bunun için tarayıcınıza anakartınızın marka modelini yazıp, official websitesini girip, driver veya support kısmından gerekli driverler kurabilirsiniz. Umarım yardımcı oldum.
Yardımınız için teşekkürler❤️

Geri
Yukarı